Вінниця
23.06.2024
26.83° C
Вгору

Філармонійне безсоння: вінничан запрошують на прем’єру концерту «Чайковський в Україні»

Вінницька обласна філармонія готує експериментальний проєкт «Філармонійне безсоння». Перший концерт «Чайковський в Україні» у рамках проєкту запланували на 3 жовтня.
Художня керівниця філармонії Леся Смішко розповіла, що головною особливістю концертів буде їх пізній початок та незвичний формат.

Концерти розпочинатимуться о дев’ятій вечора і триватимуть десь до десятої чи початку одинадцятої, щоб глядачам було зручно потім повертатися додому. Також ми вирішили влаштовувати «Філармонійні безсоння» у п’ятницю або суботу, щоб люди змогли після них відпочити, – зазначила вона. – Унікальність проєкту полягає і в тому, що вони будуть камерного формату, а глядачів ми розмістимо не у глядацькій залі.

За словами Лесі Смішко, на 3 жовтня для глядачів підготували 3 локації.

Вони залежать від того, хто у виконавцях. Наприклад, якщо це соліст і фортепіано, то це може бути і сцена. А якщо гратиме ансамбль, то локацією стануть фойє (там більше простору, адже ми маємо дотримуватись соціальної дистанції), – пояснила вона. – Одна з локацій точно приємно вразить наших глядачів.

Першу тему «Філармонійного безсоння» обрали не випадково. Щороку в травні проходить Міжнародний фестиваль Чайковського, але цього року він не відбувся через карантин.

Фестиваль започаткували ще у 1993 році у форматі «Дні Чайковського на Вінниччині». А на початку 2000-х він став Міжнародним фестивалем, на який приїжджають учасники мінімум із 5-ти країн світу. Це масштабний захід, головна подія академічного мистецтва на Вінниччині. Цього року замість фестивалю буде міні триб’ют Чайковському. Така собі розмова про взаємний борг, так би мовити, кругову поруку, Чайковського й України. Тому що Чайковський став першим композитором світового рівня, який виніс українську народну музику, пісню і український народний мелос на світову академічну сцену. І водночас він як солідний композитор також починається з української музики, – розповіла художня керівниця філармонії.

Музичним наповненням вечору стануть романси Чайковського, які він написав на Вінниччині і романси, написані на його вірші.

Це буде ніби моноконцерт, тому що автор ідеї цього вечора, виконавець і співак – одна людина. Це соліст філармонії Герард Карпенко. Його партнеркою буде молода піаністка Марія Александрова, яка працює у нас концертмейстером, – розповіла Леся Смішко.
Через карантинні обмеження, кількість квитків на концерт обмежена.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin