Вінниця
19.05.2024
18.91° C
Вгору

«Мальовнича Україна»: у Вінниці презентували виставку дивовижних картин

У Вінницькій міській бібліотеці-філії № 1 відкрили виставку картин під назвою «Мальовнича Україна». Її автори – здобувачі освіти, викладачі та майстри виробничого навчання Вищого художнього професійно-технічного училища Nº5 м. Вінниці. В експозиції представлені роботи, які передають неповторну красу нашої Батьківщини. Тут кожний витвір осяяний світлом, вселяє оптимізм та відображає мистецькі таланти молодого покоління та їхніх наставників.

Творчі роботи виконані в різних техніках: акварельний та олійний живопис, графіка, гуаш, поталь, акрил, витинанка.

Завідувачка бібліотеки-філії № 1 Ольга Вергун на відкритті виставки зазначила, що мистецтво – це розмова на рівні почуттів.

«Кожна робота, яка представлена у виставковій залі, відкриває нові грані талантів наших вінничан. Полотна наповнені світлом та теплом, вони нагадують нам, що у найтемніші часи саме мистецтво є тією силою, яка вселяє надію та наповнює наше життя сенсом», – каже вона.

З вітальним словом до присутніх звернулася також заступниця директора з виховної роботи Вищого художнього професійно-технічного училища Nº5 м. Вінниці Людмила Палій. Вона розповіла присутнім про особливості навчання у закладі та зазначила, що сьогодні саме завдяки нашим Захисникам та Захисницям хлопці та дівчата можуть займатись улюбленою справою.

«Роботи молодих художників відображають вміння бачити в усьому красу рідного краю, вони є окрасою нашого тривожного сьогодення та дають нам впевненість у майбутньому українського мистецтва. “Мальовнича Україна” – експозиція, якою ми прагнемо нагадати глядачам про прекрасний світ природи, який кожен художник бачить і передає через неповторну призму власної душі. Осяяні світлом картини вселяють у нас оптимізм, радість буття і торкаються найпотаємніших струн душі», – підкреслила Людмила Палій.

Враженнями від виставки поділилась постійна відвідувачка книгозбірні, учасниця бібліотечного гуртка «Калинонька» та президентка ліцею № 9 Дарина Симонець.

«Виставки мистецтва є надзвичайно важливими для молодого покоління, оскільки вони допомагають нам розуміти те, як розвивається наша культура. Під час занурення у мистецтво ми вивчаємо, творимо, і відчуваємо себе частиною цього процесу, що надихає на нові досягнення. Естетика навколишнього світу робить нас більш позитивними, оскільки відвідуючи виставки, театри, читаючи та беручи участь у літературних вечорах, ми розширюємо свої горизонти і збагачуємо свій світогляд», – зауважила** юна вінничанка**.

Зі свого боку майстриня виробничого навчання Олена Муравко наголосила, що сьогодні, у час повномасштабної війни, коли наша держава бореться з російським окупантом, дуже важливо молодим людям не забувати, кому вони завдячують за спокійні світанки та мають змогу продовжувати професійно зростати.

«Саме завдяки нашим Захисникам та Захисницям, які нині на фронті, наші студенти можуть освоювати нові спеціальності, серцем, душею і своїм мистецьким талантом підтримувати Україну», – говорить пані Олена.

Ознайомитися з роботами художників можна у виставковій залі бібліотеки-філії № 1 за адресою: проспект Коцюбинського, 49.

Діятиме виставка до 30 квітня.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin