Вінниця
19.05.2024
18.91° C
Вгору

У Вінниці відбувся антинаркотичний рейд: що робили і хто долучився

Близько 50 студентів вінницьких коледжів та вишів зібралися, щоб взяти участь в антинаркотичному рейді, як повідомляє ВМР.

Взявши до рук балончики, учасники замальовували рекламу заборонених речовин у мікрорайоні Вишенька.

Організували захід – Міжнародна антинаркотична асоціація, Вінницький міський центр соціальних служб та Головне управління Національної поліції у Вінницькій області.

«Подібні акції ми проводимо декілька разів на рік. Зазвичай до таких заходів ми залучаємо поліцію, соціальні служби, громадські організації і небайдужих громадян, яким важливо, щоб їхні діти не вживали психоактивні речовини. Бачимо, що зараз на багатьох будинках міста є написи з рекламою онлайн-магазинів, які продають наркотичні засоби. Ми їх намагаємося нафарбувати, щоб зменшити продажі і вберегти дітей та молодь від вживання», – розповів Євген Лопасов, керівник терапевтичного процесу Міжнародної антинаркотичної асоціації м. Вінниці.

У заході брали участь і працівники Вінницького міського центру соціальних служб. Активно долучився, зокрема, юрисконсульт закладу Іван Топал.

«З Міжнародною антинаркотичною асоціацією комунальний заклад “Вінницький міський центр соціальних служб” підписав меморандум про співпрацю. Тож ми активно долучаємося до рейдів, щоб уберегти дітей та молодь від наркотиків. Також практичні психологи закладу працюють з людьми, які страждають від залежностей, допомагаючи їм звільнитися від цього», – говорить Іван Топал.

Учасниками рейду стали студенти Вінницького медичного коледжу ім. Д. Заболотного та Харківського національного університету внутрішніх справ. Під час рейду хлопці та дівчата за допомогою балончиків з фарбою зафарбовували написи на будинках та гаражах по вулицях Келецькій та Космонавтів. У заході взяв участь Роман Комаров, студент харківського вишу, який прийшов на захід разом з одногрупниками.

«Вважаю, що наша молодь повинна займатися спортом, ні в якому разі не вживати наркотичні засоби та показувати приклад, як треба досягати своїх цілей», – говорить хлопець.

Такої ж думки і Валерія, студентка медичного коледжу.

«Сподіваюсь, своїми діями сьогодні ми зможемо вберегти здоров’я вінничан і запобігати вживанню наркотичних засобів. Як майбутній медик, скажу, що психотропні речовини вражають органи людини, особливо негативно впливають на нервову систему, роблячи людину фактично божевільною», – говорить Валерія.

В акції беруть участь також правоохоронці. Серед яких – заступник начальника управління боротьби з наркозлочинністю ГУНП у Вінницькій області Олександр Мартинюк.

«На жаль, проблема вживання наркотиків дуже поширена. Це проявляється в доступності наркотичних засобів. У зв’язку із розвитком цифрових технологій, обмін інформацією відбувається значно швидше, відповідно доступ до наркотичних засобів, психотропних речовин теж є відносно легким. Вплинути на розвиток інформаційних технологій ми не можемо, але ми можемо виявляти факти придбання, зберігання, збуту наркотичних засобів», – зауважив Олександр Мартинюк та нагадав, що за збут, зберігання та придбання наркотичних засобів передбачена кримінальна відповідальність.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin