Вінниця
19.05.2024
19.62° C
Вгору

Протидія домашньому насиллю: у Вінниці запроваджують програму по роботі з кривдниками

Вінницька міська рада повідомляє, що у Вінницькій громаді продовжують систематичну роботу із запобігання домашньому насильству. Виконавчий комітет ВМР затвердив «Програму для кривдників». Її виконання забезпечуватиме Вінницький міський центр соціальних служб.

«Комунальний заклад “Вінницький міський центр соціальних служб”, а також його відділ – Денний центр соціально-психологічної допомоги, мобільні бригади в основному зосереджені на тому, щоб допомогти саме постраждалим від домашнього та гендерно зумовленого насильства. Відтепер фахівці будуть посилено працювати ще й з кривдниками, аби скоригувати їх поведінку, а також мінімізувати ризики, запобігати настання кризових ситуацій, провести профілактику. Такий підхід підвищує рівень свідомості та проінформованості щодо домашнього та гендерно зумовленого насильства в суспільстві», – зауважила директорка департаменту соціальної політики ВМР Валентина Войткова.

Мета «Програми для кривдників» – змінити насильницьку поведінку кривдника, скоригувати її, а також сформувати соціально прийнятні норми, гуманістичні цінності, засвоєння моделі сімейного життя на засадах гендерної рівності, взаєморозуміння та взаємоповаги.

Програму розробили на засадах когнітивно-поведінкової терапії. Її методики спрямовані на досягнення довгострокових позитивних результатів через зміну переконань особистості, мотивів поведінки, розв’язання психосоціальних проблем.

Програма передбачає 4 діагностичних заняття, 20 індивідуальних та 9 групових. Теми консультацій торкаються питань, спрямованих на розвиток особистості, мотивацію до активної участі в процесі планування подальшого життя, оволодіння навичками ненасильницького спілкування, ефективної комунікації.

Заняття діляться на три блоки:

  1. діагностичний блок передбачає проведення первинної діагностики причин насильницьких проявів, агресивної поведінки та підсумкової діагностики результативності проходження програми;
  2. мотиваційний блок спрямовано на визначення та підвищення рівня мотивації для участі у груповій формі роботи в межах цієї Програми, формування або підвищення мотивації для зміни насильницької, агресивної поведінки;
  3. корекційний блок передбачає індивідуальну та групову форми роботи.

Кривдника направлятимуть на проходження цієї Програми на строк від трьох місяців до одного року за рішенням суду, уповноваженого підрозділу органу Національної поліції України.

«Важливо, що кривдник може брати участь у цій програмі за власною ініціативою, звернувшись до Вінницького міського центру соціальних служб за адресою вулиця Соборна, 50 або за номером телефону 67-04-60», – зауважила заступниця директора Вінницького міського центру соціальних служб Оксана Бровчук.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin