Вінниця
19.05.2024
18.91° C
Вгору

Вулицю Архітектора Артинова адаптували до маломобільних груп населення

На вулиці Архітектора Артинова розпочалися роботи із реалізації принципів безбар’єрного середовища.

Мова йде про адаптацію тротуарів до потреб маломобільних верств населення, а саме реконструкцію понижень перед пішохідними переходами, усунення перешкод у вигляді відкритих водопровідних лотків або інших нерівностей.

Ділянки, що потребують такого оновлення, були визначенні внаслідок моніторингу, який Агенція просторового розвитку провела спільно з департаментом комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради.

Впровадження заходів зі створення безбар’єрного середовища актуальні завжди, а в умовах війни їхня необхідність зростає в рази. В межах пріоритету «Турбота» на вулиці Архітектора Артинова, згідно із проєктом, передбачають адаптувати до державних будівельних норм 16 пандусів та замінити відкриті водопровідні лотки. Як розповів спеціаліст КП «Агенція просторового розвитку» Максим Кравчук, це черговий етап реалізації ініціативи «Вінниця без бар’єрів», втілення якого було започатковано на вулиці Театральній за допомогою міжнародних партнерів.

«Створення безбар’єрного середовища є одним із наших пріоритетів. І, власне, сьогодні ми бачимо продовження тієї роботи, яка була зроблена минулого року на вулиці Театральній у співпраці Вінницької міської ради, ГО «Гармонія» та за кошти, надані проектом Integrated Urban Development in Ukraine II, що виконується німецькою урядовою компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за фінансової підтримки урядів Німеччини та Швейцарії, – розповів Андрій Кравчук. – Власне у відповідь на таку міжнародну допомогу, місто взяло на себе завдання адаптувати до потреб маломобільних груп іще одну центральну вулицю міста. Зараз, у роботі вже три пониження з кожного боку на перетині Артинова –Грушевського і продовжуються роботи на перехресті з вул. Магістратською».

Через економію бюджетних коштів в умовах воєнного стану, такі роботи проводяться в межах лише поточних ремонтів.

«Намагаємось витратити якомога менше ресурсів. По-можливості при облаштуванні бордюрних пандусів використовуємо ті матеріали, які були, перекладаючи навіть стару тротуарну плитку. А також додаємо тактильні смуги, що попереджають людей із проблемами зору про вихід на проїзну частину. Через таке оновлення спусків буде зручно і людям, які рухаються на візках, і батькам із дитячими колясками, і всім тим, кому важко пересуватись пішки», – зазначив спеціаліст Агенції.

За його словами, для поточного ремонту з елементами інклюзії обирають вулиці у центрі міста не випадково. Вони вирізняються найбільшими пішохідними потоками, а отже мають максимально відповідати аспектам безбар’єрності та комфортності міського середовища. У подальшому поширити проєкт планують на території поблизу медичних закладів

«Зрозуміло що сьогодні важко говорити про якісь масштабні втручання, але ми аналізували з нашими колегами з департаменту комунального господарства та благоустрою перешкоди, які є біля медичних закладів. Тож, якщо будуть дозволяти бюджетні можливості, будемо адаптувати й ці ділянки вулиць, – каже Максим Кравчук. – Маємо також і амбітну мету – облаштувати до 2030 року безбар’єрне та доступне середовище на всіх основних вулицях міста. Звичайно її досягнення сильно залежить від можливостей бюджетного фінансування, але чисто технічно – це реально».

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin