Вінниця
19.05.2024
18.91° C
Вгору

На Вінниччині відкрили перший Центр психічного здоров’я

У Бершадській лікарні відкрили перший в області центр, де дбають про ментальне здоров’я пацієнтів.

З першого березня у Бершадській окружній лікарні інтенсивного лікування функціонує Центр психічного здоров’я. Центр власними силами облаштували в одному із корпусів лікарні. Одночасно на стаціонарному лікуванні можуть перебувати 10 пацієнтів.

Як повідомляє департамент охорони здоров’я Вінницької ОВА, з пацієнтами працює два лікарі-психіатри, два психологи, сім медичних сестер та п’ять молодших медичних сестер.

Директорка Бершадської окружної лікарні інтенсивного лікування Лілія Брикуля розповіла, що за час роботи уже пролікували 20 пацієнтів. Потрапити у відділення можна за направленням сімейного лікаря, за самозверненням чи коли привозить швидка.

Як працює Центр психічного здоров’я подивилася директорка департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОВА Ольга Задорожна. А також подивилася як працює заклад та поспілкувалася з медиками.

Є пацієнти, облаштоване укриття з операційними. Працюють три ліфти. Упорядкований архів, працює банк крові. Цього року у пологовому відділенні лікарні на світ з’явилися уже 40 малюків.

«Ви стали першими серед громад, де відкрили Центр психічного здоров’я. А вони мають бути у всіх кластерних та надкластерних закладах. Коли в країні війна ми маємо дбати як про фізичне здоров’я, так й про психічне. Лікарня працює, згуртований колектив. Є чітке бачення в якому напрямку потрібно рухатися далі. Ви один із найвіддаленіших наших медичних закладів. Є багато викликів, але я дякую усім вам за роботу», – відзначила Ольга Задорожна.

На Вінниччині відкрили перший Центр психічного здоров’я

На Вінниччині відкрили перший Центр психічного здоров’я - фото 2

На Вінниччині відкрили перший Центр психічного здоров’я - фото 3

На Вінниччині відкрили перший Центр психічного здоров’я - фото 4

На Вінниччині відкрили перший Центр психічного здоров’я - фото 5

На Вінниччині відкрили перший Центр психічного здоров’я - фото 6

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin