Вінниця
24.05.2024
12.76° C
Вгору

Співпраця та розвиток громади: Сергій Моргунов зустрівся із керівниками міжнародних організацій GIZ та ПРООН

Сьогодні, 12 березня, в місті Вінниці відбулася зустріч міського голови Сергія Моргунова, заступника міського голови Андрія Очеретного, голови обласної ради Вячеслава Соколового, директорів профільних міських департаментів та представників бізнесу з керівництвом міжнародних організацій GIZ (німецький фонд міжнародного співробітництва) та ПРООН (агентства в структурі ООН). Зазначені організації спільно реалізують проєкт під назвою “Підтримка швидкого економічного відновлення муніципалітетів”.

Розвиток економічного потенціалу громади, особливо в умовах війни, є важливим для стійкості всієї країни. Це дає змогу підтримувати нашу армію та людей, зауважив Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

«Одним із майданчиків для розвитку малого та середнього бізнесу стає інноваційно-технологічний центр “Кристал”. Етапи його зведення та терміни здачі в експлуатацію обговорили сьогодні із представниками GIZ та ПРООН. Ці міжнародні організації є одними з інвесторів проєкту, – говорить міський голова. – Завдяки їхній підтримці під час війни ми змогли продовжити реалізацію цього проєкту, який власними силами розпочинали ще у 2019 році. Перед виконавцями інноваційно-технологічного центру “Кристал” стоїть завдання до кінця цього року здати об’єкт в експлуатацію. Тоді він зможе стати своєрідним хабом для різних бізнесів, які прагнуть розвитку. Крім того, це дозволить створити нові робочі місця та залучити до діяльності, наприклад, ветеранів війни».

Нині GIZ та ПРООН є одними з основних міжнародних партнерів вінницького регіону, зауважив голова обласної ради Вячеслав Соколовий.

«Разом із вами, особливо в часи війни, нам вдалося реалізувати низку проєктів, які забезпечують сталість роботи бізнесу, внутрішньо переміщених осіб та жителів громад. А громадам це дозволило зберегти свої спроможності в реалізації основних завдань. GIZ – є одним з основних партнерів реалізації реформи децентралізації в Україні. А ця реформа зі свого боку дозволила Україні завдяки накопиченню ресурсу за великий період проявити свою стійкість і оперативність в частині захисту територій і забезпеченні Сил Оборони України», – наголосив Вячеслав Соколовий.

Метою спільної місії GIZ та ПРООН до Вінниці було провести зустрічі з місцевими партнерами, почути про їхні потреби та пріоритети, отримати зворотний зв’язок щодо поточного стану та вивчити можливості для ймовірного розширення співпраці в майбутньому.

«Ми розуміємо наскільки важлива роль муніципалітетів та громад у відновленні України. Ми розуміємо, що війна продовжується. Але водночас потрібно відновлювати та відбудовувати Україну. Коли ми говоримо про пріоритети нашої команди – вони залишаються незмінними. Це насамперед продовжувати працювати з органами місцевого самоврядування, здійснювати їхні спроможності, щоб вони розвивалися економічно, щоб вони могли приймати велике інвестування, щоб вони знали, як це все робити в транспортному, інклюзивному та партисипативному підході, аби була залученість всіх. І це особливо важливо в контексті реформи децентралізації та вступу України до Європейського союзу», – зауважила очільниця департаменту ПРООН Марія Гуцман.

Вона відзначила велику спроможність Вінницької громади, її готовність та серйозний підхід до співпраці.

Керівництво міста, області, GIZ та ПРООН обговорили, зокрема, реалізацію проєкту інноваційно-технологічного парку «Кристал». Його представив директор департаменту економіки та інвестицій Максим Мартьянов.

«Інноваційно-технологічний парк “Кристал” – це проєкт зі створення першого в Україні муніципального інноваційно-технологічного парку, який Вінниця реалізовує з 2019 року та активно впроваджувала до початку повномасштабного вторгнення рф в Україну. Відновлення робіт, пов’язаних з реконструкцією ІТП “Кристал” стало можливим завдяки перемозі ВМТГ у всеукраїнському конкурсі місцевих ініціатив, націлених на ремонт базової та допоміжної інфраструктури бізнесу, в рамках спільного проєкту німецької урядової компанії GIZ та ПРООН “Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів (SRER), – зауважив Максим Мартьянов. – Плануємо залучати до співпраці в технологічний парк бізнес-об’єднання міста, активних підприємців, заклади вищої освіти та іноземних інвесторів, щоб розвинути економічний потенціал громади та посилити взаємодію з іншими регіонами України. Крім того, це буде сучасний майданчик для молоді – простір для реалізації їхніх найкреативніших ідей та впровадження нових технологічних рішень».

За словами керівника Програми регіонального розвитку ПРООН в Україні Мустафа Саіт-Аметов, нині муніципалітет спільно з міжнародними партнерами напрацьовують функціональну модель управління інноваційно-технологічним парком.

«Це також є пріоритетним напрямком для нас, для того щоб забезпечити його сталість, його дострокове бачення, результат і перспективи. Ми сподіваємося, що в подальшому цей проєкт стане не лише туризмом для залученості бізнесу, а також стане магнітом, в рамках якого будуть залучатися нові й нові бізнеси», – говорить керівник Програми регіонального розвитку ПРООН в Україні Мустафа Саіт-Аметов.

На кінець зустрічі міський голова Вінниці Сергій Моргунов подякував керівництву GIZ та ПРООН за зацікавленість в реалізації таких проєктів та постійну підтримку Вінницької громади: «Це також дає нам розуміння, що наша команда рухається згідно з європейськими принципами та орієнтирами», – додав Сергій Моргунов.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin