Вінниця
21.07.2024
20.82° C
Вгору

Інвестиційно приваблива: Вінниця вчергове підтвердила найвищий рейтинг

Цьогоріч Вінниця знову здобула першість за дослідженнями інвестиційної привабливості.

Про це повідомив Вінницький міський голова Сергій Моргунов на своїй сторінці у фейсбуці.

«Вінниця продовжує утримувати високий інвестиційний рейтинг. Маємо найвищий показник “uaINV5” за результатами дослідження Агентства “Кредит рейтинг” та відмінний показник “invAА” від Агентства “IBI – рейтинг”. Попри виклики війни, ми продовжуємо посилено працювати та створювати відповідні умови для того, щоб бізнес розвивався. Працюємо далі», – сказав Сергій Моргунов.

Варто зауважити, що створення умов для стабільної роботи бізнесу – один з пріоритетних напрямів Вінницької міської ради. Від початку повномасштабного вторгнення наша громада прийняла понад 300 релокованих підприємств, переважна більшість яких зуміла не лише відновити свою діяльність на новому місці, а й забезпечити роботою сотні людей. Так, за словами заступника міського голови Андрія Очеретного, станом на початок липня 1 850 жителів ВМТГ офіційно працевлаштовані на базі переміщених підприємств. 44 робочих місця було створено минулого місяця.

Крім того, в місті триває активна робота над розвитком індустріальних парків, де резидентами є вітчизняні та іноземні інвестори. Саме там розвивається промисловий потенціал нашої громади в різних галузях, зокрема машинобудування, глибока переробка сільськогосподарської продукції тощо.

Ще одним важливим наміром, який реалізує наразі у Вінниці за підтримки партнерів з проєкту «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів» (SRER), є інноваційно-технологічний центр «Кристал». Його фінансує Уряд Німеччини через німецьку федеральну компанію Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та впроваджує Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні. Щоб вчасно здати цей об’єкт в експлуатацію, будівельники плідно працюють над реновацією приміщення колишнього заводу. Міська влада планує перетворити «Кристал» на магніт для креативної економіки та індустрій в частині розвитку ІТ, підприємництва, науки та стартапів. Цей проєкт стане цікавим для інвесторів, які прагнуть розвитку з залученням новітніх технологій.

Тим часом міська влада впроваджує також різні інструменти підтримки бізнесу, щоб стимулювати його до розвитку. Зараз у Вінницькій міській територіальній громаді діє три Порядки, якими можуть скористатися підприємці. Йдеться про:

  • Порядок часткової компенсації відсотків за залученими кредитами суб’єктам малого та середнього підприємництва за рахунок коштів бюджету ВМТГ;
  • Порядок часткової компенсації роботодавцям витрат на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за новостворені робочі місця за рахунок коштів бюджету ВМТГ;
  • Порядок часткової компенсації витрат на придбання обладнання для виробництва електроенергії з відновлюваних джерел енергії суб’єктам господарювання за рахунок коштів бюджету ВМТГ.
Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin