Вінниця
19.05.2024
18.91° C
Вгору

У НБУ розповіли про введення в обіг електронної гривні

НБУ зробила заяву про введення в обіг електронної гривні. Стало відомо про майбутнє відкрите тестування цифрової валюти, в якому можуть взяти участь усі охочі.

У пресслужбі Нацбанку повідомили, що тестування буде проведено у 2024 році. Директор Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Андрій Поддєрьогін нагадав, що перші тести е-гривні пройшли у 2018 році у закритому режимі. Вони передбачали впровадження платформи “Електронна гривня” та випуск в обіг невеликої кількості цифрових грошей. У дослідженні брали участь лише співробітники НБУ, а також кілька компаній, які брали участь у проєкті.

Другий етап стартує у другій половині цього року. Він буде відкритим, тому до участі запрошують банки та небанківські фінансові установи, а також їхні клієнти, які планують протестувати функціональність гривні.

За словами Поддєрьогіна, всі платіжні операції з е-гривнею під час тестування проведуть на єдиній технологічній платформі. Як оператор виступив Центробанк. Наразі проводиться пошук розробника технологічного рішення щодо реалізації пілотного проєкту.

Протягом тестування регулятор досліджуватиме зручність використання е-гривні та ефективність обраної технологічної платформи для проведення платіжних операцій. Буде визначено переваги на практиці. Після цього вдасться ухвалити рішення щодо доцільності її широкомасштабного випуску в Україні. Залишилося опрацювати деякі деталі.

Рішення про доцільність широкомасштабного випуску електронної гривні в Україні ухвалять після тестування та обговорення. Потрібно оцінити потенційний вплив від її впровадження на фінансову систему держави.

Андрій Поддєрьогін підкреслив, що вона не стане заміною готівкової чи безготівкової форм гривні, а лише їхнім доповненням. У користувачів залишається вибір, в якій формі здійснювати взаєморозрахунки.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin