Вінниця
24.04.2024
8.46° C
Вгору

Домедична допомога при інсульті

Своєчасна допомога хворому з інсультом у перші години має принципове значення і значно підвищує шанси на успішне лікування та одужання. При цьому важливо, не лише вчасно доставити хворого до лікарні, а й правильно надати першу — домедичну допомогу.

 

Нерозбірлива путана мова, неможливість посміхнутися чи несиметрична посмішка, проблеми з координацією чи кінцівками. Якщо Ви помітили у когось ці чи інші ознаки інсульту, потрібно негайно викликати швидку, або, у випадку крайньої потреби, — самостійно доставити хворого до лікарні, адже мова може йти про інсульт.

«Інсульт — це небезпечне порушення мозкового кровообігу, яке вимагає невідкладного лікування. Знання базових правил першої домедичної допомоги теж може відіграти важливу роль у збереженні життя та здоров’я постраждалого», — зазначає директор департаменту охорони здоров’я Вінницької міської ради Олександр Шиш.

Після виклику «швидкої» варто:

  • заспокоїти постраждалого і пояснити, що допомога буде надана; дотримуватись вказівок диспетчера швидкої допомоги;
  • надати постраждалому максимально зручного для нього положення (рекомендовано підвищене положення голови 15-30 градусів);
  • забезпечити постійний нагляд до приїзду бригади екстреної медичної допомоги;
  • при погіршенні стану постраждалого повторно здійснити виклик екстреної медичної допомоги;
  • за можливості, зібрати у постраждалого максимально можливу кількість інформації (наприклад, стосовно точного часу погіршення стану, можливих обставин, які з цим пов’язані, наявних захворювань). Всю отриману інформацію передати працівникам бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги або диспетчеру прийому виклику.

 

При цьому необхідно пам’ятати, що:

  • постраждалому не можна давати їсти та пити;
  • якщо у нього до приїзду «швидкої» зникли наявні ознаки інсульту, – жодним чином не відміняти виклик.

Нагадаємо, що лікування інсульту є безоплатним для пацієнта. При цьому критично важливо доставити його в лікарню, яка має обладнання та спеціалістів, що можуть діагностувати тип інсульту в перші кілька годин пiсля появи симптомів.

 

Національна служба здоров’я (НСЗУ) оплачує лікарням надані медичні послуги і контрактує лише ті заклади, які гарантують цілодобову роботу фахівців необхідної кваліфікації та наявність спеціального обладнання для діагностики лікування інсультів (наприклад, КТ або МРТ, які дозволяють точно встановити діагноз).

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin