Вінниця
02.03.2024
6.4° C
Вгору

В Україні запрацював державний інтернет-магазин «ДроваЄ»

Щоб спростити для українців купівлю дров, створено державний інтернет-магазин «ДроваЄ».

За 3 дні роботи – 300 тисяч відвідувань.

Про це повідомляють на сторінці Державного агентства лісових ресурсів.

Через інтернет-магазин https://drovae.gov.ua/ покупець напряму контактує з лісгоспом, який реалізує продукцію.

Як оформити замовлення в інтернет-магазині ДроваЄ

1. Увійдіть до системи за допомогою ID.GOV.UA

Щоб сформувати замовлення, увійдіть до системи. При вході ви зможете авторизуватися через банк, яким користуєтеся. Це потрібно для ідентифікації Вас як фізичну особу.

2. Оберіть постачальника, тип дров та інші параметри

Спочатку вкажіть зручне для себе місце розташування. Далі система запропонує найближчих до вас постачальників дров. Коли ви обрали лісгосп, оберіть із запропонованого переліку тип дров та їхню кількість. За 1 рік кожен громадянин має можливість замовити 15 м3 дров.

3. Очікуйте підтвердження вашого замовлення від постачальника та здійснюйте оплату. Якщо виникне необхідність для уточнення деталей, постачальник зв’яжеться з вами.

Потім вам стає доступна функція онлайн оплати замовлення в особистому кабінеті.

Важливо щодо доставки: не всі лісгоспи мають таку можливість і пропонують цю функцію. Їхня першочергова задача – забезпечити населення дровами. Тому пропонується також функція доставки через посередників.

4. Під час отримання дров ви маєте пред’явити документи, які посвідчують особу та РНОКПП особи, яка оформлювала замовлення.

«Ажіотаж на ринку дров зберігається, тому просимо відноситися із розумінням до часу очікування. Крім того, ви можете придбати дрова напряму в лісгоспі чи лісництві. Мобільні телефони відповідальних осіб опубліковані на сайтах та фейсбук-сторінках обласних лісогосподарських управлінь та державних лісогосподарських підприємств», – зазначено у повідомленні.

Голова Державного агентства лісових ресурсів Юрій Болоховець дав відповіді на п’ять важливих запитань щодо дров.

Чи вистачить українцям дров?

При плануванні заготівлі дров ми орієнтуємось на декілька факторів: це заявки від ОВА, потреби ЗСУ, попит населення та необхідність створення стратегічного запасу палива на зимовий період.

Попит населення по країні не є рівномірним. На сьогодні найбільший ажіотаж спостерігається на Закарпатті та під Києвом, де в лісгоспах значні черги. В інших регіонах, наприклад, на Чернігівщині, таких проблем немає. Треба також враховувати, що більшість покупців чекає на твердолистяні породи. Хвойних порід у наявності набагато більше.

На даний час ситуація з дровами відносно стабільна. Але ми розуміємо, що взимку можливе все. Тому готуємось до найгірших сценаріїв.

Як знизити вартість дров для населення?

На мою думку, є два шляхи. Перший – дотації та субсидії. Кабінет Міністрів України вже зробив перший крок, анонсувавши виділення більше ніж пів мільярда гривень для регіонів. На ці кошти місцева влада буде купувати дрова, сплачувати за доставляння та розподіляти паливо серед населення. Так само інструмент субсидій. Його використовують, як правило, для компенсації вартості газу та електроенергії. Але механізм варто більш широко застосовувати й для покриття вартості дров для соціально незахищених верств. Є також інші фінансові інструменти.

Другий напрям – культура використання дров. Дров’яне паливо – це не газ. Теплотворна здатність дров залежить від вологості. Дров з вологістю 12% потрібно вдвічі менше, ніж з вологістю 50%. Отже, потрібна правильно побудована система зберігання та сушки.

Чи не призведе ажіотаж з дровами до того, що в Україні вирубають всі ліси?

В Україні заготівля проводиться відповідно до встановлених лімітів. Вона збільшується шляхом проріджування та інших видів рубок догляду. Все відбувається контрольовано, українській природі ми не зашкодимо. До речі, навіть під час війни ми продовжуємо програму «Зелена країна». Висадки нового лісу наразі тривають навіть на деокупованих територіях (там, де це можна безпечно робити).

Запущений інтернет-магазин «ДроваЄ», то як тепер краще купувати дрова?

«ДроваЄ» – це зручний сучасний сервіс для того, щоб знайти, хто саме та які дрова продає у вашому регіоні, порівняти пропозиції, дізнатись вартість доставляння, зробити заявку, оплатити. Але дрова, як і раніше, продають виключно лісгоспи та їхні структурні підрозділи лісництва. Лісгосп подає інформацію на сайт, встановлює умови продажу, доставляння тощо. Сплачуєте за товар ви також напряму лісгоспу, виконання заявки – це відповідальність підприємства.

На трасах стоять машини з дровами. Як влада збирається боротися з краденою деревиною?

Почнемо з того, що далеко не вся деревина, яка реалізується не через наші підприємства, є нелегальною. Є комунальні підприємства і комунальні ліси, є підприємці, які викуповують дрова у фізосіб, колють, сушать і перепродають. Однак проблема нелегальної деревини гостра. Втім, вирішувати її суто репресивними методами неефективно, хоча перевірки треба проводити. Є інші методи. Перше – ми удосконалюємо систему електронного обліку, додаючи нові ланки, що мінімізує можливості продавати лісоматеріали незрозумілого походження.

Другий напрям – реформа ринку. В майбутньому варто відходити від жорсткого адміністративного регулювання. Замість фіксованих соціальних цін потрібна дієва система субсидій. Але про це поговоримо після Перемоги. Наразі головне, щоб кожен українець був забезпечений теплом.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin