Вінниця
10.06.2023
18.89° C
Вгору

Як зберегти спокій в умовах масових повітряних атак

Минулі тижні запам’ятались українцям масованими повітряними атаками та довготривалими повітряними тривогами. Через це багато хто почав відчувати тривогу та занепокоєння. У таких випадках паніка – ворог №1.

Для того аби зберегти спокій та холодний розум, вінничанам рекомендують дотримуватись психологічних правил.

  • Потрібно бути готовим до будь-якого розвитку подій

Потрібно завжди пам’ятати, що війна триває і вона ще буде тривати. Кожного дня ворог наносить удари по території України. Регулярність та потужність цих атак змінюється, але вкрай важливо бути морально готовим вчасно та адекватно реагувати на загрози.

  • Потрібно дотримуватись правил безпеки

Нікому не відомо куди саме прилетить ракета, чи яке місто буде обстріляне, тому вкрай важливо дотримуватись правил безпеки під час повітряної тривоги.

  • Завжди тримати тривожну валізу напоготові

При критичних ситуаціях кожна секунда на вагу золота, тому вкрай важливо тримати напоготові тривожну валізу. Потрібно регулярно перевіряти та поновлювати продукти в ній.

  • Потрібно вивчити маршрут до безпечного місця

Потрібно створити та вивчити маршрут до безпечного місця. До уваги потрібно взяти місця, які часто відвідуються. Це може бути: школа, дитячий садок, супермаркет, магазин, спортивна секція, тощо. Потрібно поговорити з дітьми та літніми батьками і проробити сценарії для будь-якої ситуації.

  • Потрібно продумати маршрути евакуації

Варто подумати про власні евакуаційні маршрути з місць перебування, зважаючи на різні можливі сценарії (коли загроза може насуватися з різних напрямків). Потрібно уважно слідкувати та довіряти лише повідомленням на офіційних каналах інформування органів влади.

  • Страх – це нормально

Страх – це здорова реакція організму на загрозу. Але слід пам’ятати про те, що не можна давати страху заволодіти собою.

  • Потрібно розвантажувати психіку і не блокувати емоції

Емоції – прояв відчуттів, вони можуть бути дуже різними – радісними і сумними, позитивними і негативними, цілісними та глибокими або мозаїчними та ніби «розірваними». Дуже важливо зрозуміти, що емоції – це почуття, які проявляються на зовні, тому одна з основних функцій емоцій – винести почуття з глибин психіки – свідомості та підсвідомості. Блокуючи та стримуючи емоції всередині, вони припиняють виконувати свої основні призначення – розвантаження психіки. Це дозволяє захистити її від надмірних навантажень.

  • Потрібно навчитись розуміти себе, та власні відчуття

Дуже важливо дозволити собі відчувати та проявляти власні емоції — справжні, а не ті, на які намагаються спровокувати ззовні. Людина може почуватись спокійно в будь-якій ситуації – навіть в епіцентрі надзвичайних або критичних подій. Спокійно не означає безвідповідально або байдуже. Спокійно означає впевнено в собі, розуміючи, що відбувається довкола, та приймаючи виважені рішення щодо власних дій. На практиці внутрішній спокій та впевненість є дуже важливими для прийняття оптимальних рішень в критичних ситуаціях. З погляду психології відчуття внутрішнього спокою є головним критерієм того, що з людиною все добре. Втрата такого спокою зазвичай є наслідком стресу – якщо впродовж трьох діб не вдалось повернутись до нормального стану та світосприйняття, варто звернутися по підтримку до фахівця.

  • Потрібно вчасно звертатись по допомогу

Вкрай важливо вчасно звертатись за допомогою до психолога і чим раніше, тим краще. У більшості випадків буде достатньо однієї консультації, щоб впоратись зі страхом. Важливо не затягувати, оскільки у таких випадках однією консультацією не обійтись. Але і в такій ситуації важливо пам’ятати, що ситуацію можна успішно пропрацювати – головне, звернутися до кваліфікованого фахівця.

  • Потрібно активно жити та не відкладати життя на «після війни»

Широкомасштабна воєнна агресія росії докорінно змінила життя всієї країни, перетворивши мирне життя більшості громадян України на життя в умовах війни. Але важливо пам’ятати, розуміти та відчувати, що, перетворюючись з мирного на воєнне, життя не зникає, а лише змінюється. Воно стає дуже насиченим викликами, змінами, новими та сильними емоціями – але воно продовжує бути життям. Саме тому потрібно продовжувати жити, вести свої справи, навчатися відчувати та емоціонувати, дбати один про одного та про себе і берегти своїх близьких та себе.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin