Вінниця
12.04.2024
17.68° C
Вгору

Третя лікарня має 112 ліжок для лікування хворих на ковід

Сьогодні мер Вінниці Сергій Моргунов відвідав міську клінічну лікарню №3 і перевірив готовність лікарні до госпіталізації хворих на СOVID-19.

Лікарня приймає пацієнтів з COVID-19 з середини вересня.  На початку у закладі було створено 60 ліжок та 6 кисневих точок в палаті інтенсивної терапії. 
На сьогодні уже розгорнуто 112  ліжок та 21 функціонуюча киснева точка. У закладі продовжуються роботи над збільшенням ліжко-місць для лікування пацієнтів з коронавірусом та облаштовують кисневі точки.

На третьому поверсі міської клінічної лікарні №3 облаштовують відділення для хворих з COVID-19.  Уже замінили вікна, зробили стяжку стін, підлоги, стелі. Замінили усі комунікаційні  мережі та встановили спеціальну систему вентиляції та рекуперації відповідно до санітарно-гігієнічних вимог. 

Для закладу закупили необхідне обладнання: 3 апарати ШВЛ високого класу, 5 концентраторів кисню, 6 моніторів пацієнта, 6 інфузоматів, мобільний рентгенівський діагностичний апарат, три шприцевих насоси, портативний УЗД апарат, комплект обладнання для проведення дослідження методом ІФА, 2 лабораторні центрифуги, 30 функціональних медичних ліжок, 6 функціональних 4-секційних ліжка, подушки, ковдри та комплекти постільної білизни, а також 10 пульсоксиметрів. 

У лікарні створено блок інтенсивної терапії із чотирьох палат з наявними 6 апаратами ШВЛ. Є п’ять «ковідних» медичних бригад для надання медичної допомоги пацієнтам з підозрою та хворим на COVID-19. 

Ремонтні роботи у клінічній лікарні №3 планують завершити до кінця місяця.

«На завершальному етапі роботи по облаштуванню зовнішнього та внутрішнього кисневого трубопроводу. Кисень буде облаштований на усі заплановані 130 ліжок.  З серпня ми отримали 27 млн грн з міського бюджету. З яких 9 млн грн на обладнання, 9 млн грн на медикаменти, розхідні матеріали і засоби індивідуального захисту. На сьогодні ми забезпечені повністю медикаментами. Підрядники працюють якісно і в шаленому темпі. Це відділення, яке ми облаштовуємо, розраховано на 32 ліжка. Палати мають одну із сучасних систем вентиляції. Хочу також подякувати усім, хто нам допоміг у проведенні робіт, а це і фірма «Барлінек», «НЕСС ГРУП» та інші наші меценати», – розповіла директор КНП «ВМКЛ №3» Наталія Шуткевич. 

Міський голова Сергій Моргунов зазначив, що роботи по створенню додаткових  ліжок для ковідних хворих у міській лікарні №3 тривають з середини жовтня. І фактично з того часу провели колосальні ремонтні роботи. 

«Спільними зусиллями практично за місяць ми кардинально змінили ситуацію по палатах, по забезпеченню обладнання і готовності приймати хворих з коронавірусом у  міській лікарні №3.  Ми в жовтні виділили 83 млн грн на облаштування додаткових ковідних ліжок у міських закладах. На початку пандемії у нас було 45 ковідних ліжок. На сьогодні ми маємо уже 422, і наше завдання до кінця року створити 585 ліжок. Вони мають бути забезпечені необхідним обладнанням. Паралельно ми дали доручення по всіх лікарнях замінити старі ліжка, яким уже 20-30 років. Замість них мають бути багатофункціональні з відповідними матрацами, закуповуємо додаткову постільну білизну, щоб створити належні умови для пацієнтів. У лікарні №3 палати робляться із окремими санвузлами, чого раніше не було, у кожній – буде по два ліжка, але за необхідності може бути ще доставлене третє. Хочу подякувати меценатам, які долучилися до проведення робіт. Крім того, важливо забезпечити кисневі точки  – наше завдання забезпечити мінімум 482 кисневих точок по всіх міських закладах, у які госпіталізують хворих на COVID», – говорить Сергій Моргунов. 

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin