Вінниця
24.06.2024
14.66° C
Вгору

На Вінниччині за дезертирство та державну зраду засудили військового: що він зробив

Стало відомо, що 15 років позбавлення волі за дезертирство та державну зраду засуджено колишнього заступника командира стартової батареї на Вінниччині. Про це повідомляє Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Південного регіону.

За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Вінницької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону суд визнав колишнього заступника командира стартової батареї зенітно-ракетного дивізіону Повітряних Сил «Крим» ЗСУ винним у дезертирстві та державній зраді (ч. 1 ст. 408, ч. 1 ст. 111 КК України).

Вироком Вінницького міського суду його засуджено до покарання у виді 15 років позбавлення волі з конфіскацією усього належного майна.

Прокурори довели, що у березні 2014 року, під час тимчасової окупації АР Крим, капітан не вибув до визначеного командуванням нового місця дислокації військової частини та продовжував ухилятися, приховуючи свою належність до Збройних Сил України, чим вчинив дезертирство.

Надалі він, відкрито відмовившись виконувати обов’язки несення військової служби у ЗСУ, здійснив перехід на бік ворога та уклав контракт про проходження військової служби у зс рф.

У подальшому громадянин України, колишній офіцер, проходив військову службу у складі військового формування зс рф та брав активну участь у нападі росії на територію України, за що був нагороджений державною відзнакою країни-агресора, чим вчинив державну зраду.

Наразі вирок суду ще не вступив в законну силу.

Досудове розслідування кримінального провадження у формі спеціального досудового розслідування (in absentia) здійснювало ТУ ДБР, розташоване у Хмельницькому.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin