Вінниця
19.05.2024
18.91° C
Вгору

У Вінниці для дітей та їхніх опікунів провели пізнавальний тренінг «Життєві навички» сьогодні, 19 квітня

Сьогодні, 19 квітня, у Вінниці відбувся пізнавальний тренінг «Життєві навички» для дітей та їхніх опікунів. Ініціативу спільно організувала Служба у справах дітей міської ради разом з благодійним фондом «Слов’янське серце». Заплановано проведення ще до 10 подібних тренінгів у межах цієї співпраці.

Тренінг проходив окремо для дітей та їхніх опікунів. Зустріч була конфіденційна, аби всі учасники могли почуватися комфортно та безпечно. Опікуни разом з психологом та фасилітатором (експертом у предметі дискусії) благодійного фонду протягом 10 занять обговорили, як надати самопідтримку, у чому особливості підліткового розвитку, як підтримати підлітків у складні часи, ефективно розв’язувати проблеми у стосунках. Також учасники тренінгу обговорювали корисні та шкідливі ролі підлітків, їхнє сексуальне та репродуктивне здоров’я, захист підлітків від насильства.

Тренінг для дітей

Серед тих, хто прийшов на захід, пані Олена. Жінка – опікун своєї 12-річної онучки.

«Зазвичай різні тренінги проводять для дітей. Приємно, що не забувають і про нас, опікунів. Загалом у нас гарні стосунки з онучкою. Але, сподіваюсь, зможемо сьогодні вивчити щось нове і зробити їх ще кращими», – говорить учасниця.

З дітьми працювали фасилітаторки «Простору, дружнього до дітей»: Анна Поплавська та Анастасія Лобачевська. Разом з підлітками експертки обговорили питання спілкування з однолітками та дорослими, створення безпечного середовища, емоції, самопідтримка в стресовій ситуації та інші.

«Унікальність проєкту “Життєві навички” у тому, що тренінги для дітей або підлітків та їхніх опікунів проходять паралельно. На зустрічах ми порушуємо досить чутливі питання, які є актуальними наразі у суспільстві. Загалом такі заходи спрямовані на психосоціальну підтримку підлітків та тих, хто їх виховує», – говорить фасилітаторка Анна Поплавська.

Тренінг для опікунів

Також підліткам провели майстерклас зі створення казкової тварини – психологічного символу, який покликаний допомогти дитині створити власного супергероя, який зможе врятувати у складних ситуаціях.

«Служба у справах дітей системно співпрацює з різними громадськими організаціями та благодійними фондами. Разом ми влаштовуємо цікаві заходи для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Дякуємо партнерам за небайдужість до долі цих діток. Важливо, що разом ми можемо покращити їхнє життя, зарядити позитивними емоціями та подарувати надію на світле майбутнє», – зазначила начальниця Служби у справах дітей Людмила Шафранська.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin