Вінниця
24.05.2024
16.89° C
Вгору

Глава МЗС України прибув до Нью-Делі з метою зміцнення зв’язків з Індією

Нью-Делі традиційно підтримує тісні економічні та оборонні зв’язки з РФ.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в четвер, 28 березня, прибув до Нью-Делі з дводенним візитом з метою зміцнення двосторонніх зв’язків та співпраці з Індією, яка вважає Росію перевіреним союзником з часів “холодної війни”, повідомляє “Дзеркало тижня” з посиланням на AP.

У п’ятницю, 29 березня, Кулеба зустрінеться зі своїм індійським колегою Субраманьямом Джайшанкаром, а також із заступником радника з питань національної безпеки, згідно з заявою Міністерства закордонних справ Індії. У четвер Кулеба вшанує пам’ять лідера боротьби за незалежність Індії Махатми Ганді в меморіальному комплексі Раджгат.

Його візит відбувається через тиждень після розмов прем’єр-міністра Індії Нарендри Моді з президентом України Володимиром Зеленським, а також главою Кремля Владіміром Путіним. У Нью-Делі наголошують на необхідності дипломатії та діалогу для припинення війни, висловлюючи готовність сприяти мирним зусиллям.

20 березня Моді написав у соціальній мережі X, що заявив Зеленському про “послідовну підтримку з боку Індії всіх зусиль, спрямованих на досягнення миру та якнайшвидше припинення конфлікту”, додавши, що Нью-Делі продовжуватиме надавати гуманітарну допомогу.

Перед цим Моді поговорив з Путіним, привітавши його з “переобранням” на посаду президента РФ. Згідно з заявою Міністерства закордонних справ Індії, Моді та Путін домовилися про подальше зміцнення відносин між країнами, також прем’єр Індії підтвердив, що діалог і мир є найкращим шляхом для припинення війни РФ проти України.

У телефонній розмові з Моді минулого тижня Зеленський сказав, що закликав Індію взяти участь у мирному саміті, який запланований у Швейцарії.

“Україна зацікавлена у зміцненні наших торговельно-економічних зв’язків з Індією, зокрема в експорті сільськогосподарської продукції, авіаційному співробітництві, торгівлі фармацевтичними та промисловими товарами”, – йдеться в дописі українського президента у соцмережі X.

Під час візиту до Індії минулого року заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова закликала Індію відігравати більшу роль у припиненні російського вторгнення, заявивши, що Київ “вітатиме будь-які зусилля”, спрямовані на припинення війни.

Під керівництвом Моді Індія позиціонує себе як глобальний гравець, який може бути посередником між Заходом і Росією щодо війни РФ проти України.

Прем’єр-міністр Індії кілька разів розмовляв з главою Кремля та президентом України. Із Зеленським Моді також зустрічався у травні минулого року на полях саміту G7 у Японії. Під час зустрічі у вересні 2022 року Моді сказав російському диктатору Владіміру Путіну, що зараз не епоха війни. Нью-Делі наполягає на необхідності переговорів між Україною та РФ.  

Індія традиційно має тісні економічні та оборонні зв’язки з Москвою й досі відмовлялася критикувати Росію за війну проти України, натомість збільшила закупівлі російської нафти до рекордних рівнів, оскільки РФ перенаправила свої поставки на тлі санкцій. Водночас Нью-Делі активізує взаємодію з Заходом, зокрема, з США та ЄС. Індія намагається зменшити залежність від Росії в питаннях озброєнь і технологій на тлі перебоїв у поставках через війну. 

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin