Вінниця
14.06.2024
13.77° C
Вгору

«Єднаймо душі словом Кобзаря»: у Вінниці провели фестиваль патріотичної поезії

ВМР інформує, що у Вінниці провели фестиваль патріотичної поезії «Єднаймо душі словом Кобзаря».

Організували дійство – департамент культури Вінницької міської ради спільно із ЗК «Міський Палац мистецтв» та КЗ «Вінницька централізована клубна система».

Цього року фест розширив свої межі: його учасниками стали студенти вінницьких навчальних закладів, 16 вокально-хорових колективів громади та вперше – тріо Вінницького підприємства УТОС.

Зі сцени Вінницького обласного молодіжного центру «Квадрат» звучали уривки з відомих поем та пророчі твори Великого Кобзаря, а також пісні на його вірші. Лунали й поетичні рядки та вокальні композиції сучасних авторів про війну, мужність воїнів ЗСУ, любов до України, нашу незламну волю до Перемоги!

Як зазначили організатори мистецької події, такий фестиваль є щорічним з часів незалежності України. Майданчиком його проведення став Палац мистецтв. Під час пандемії і після повномасштабного вторгнення рф в Україну Шевченківські дні проходили в онлайн-форматі. Традиція проводити концерти наживо була відновлена у березні 2023 року, коли відбувся перший фестиваль патріотичної поезії та пісні «Слухайте, голос безсмертний Тараса». Це був спільний проєкт МПМ та Вінницької централізованої клубної системи. Тоді у фестивалі взяли участь понад 150 культурних дієвців:16 творчих колективів, читці, вокалісти. А цього року фестиваль зібрав ще більше учасників – понад 180.

Наразі фестиваль патріотичної поезії «Єднаймо душі словом Кобзаря» розширив свої межі, його учасниками стали студенти Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського, Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу, Вінницького технічного фахового коледжу. А також – 16 вокально-хорових колективів Вінницької територіальної громади. І вперше у фестивалі свою творчість презентувало тріо Вінницького підприємства УТОС у складі: Ірини Костюник, Валерія Гаврилюка, Наталі Слюсарчук, яка є керівником цього творчого колективу.

Директор департаменту культури Вінницької міської ради Максим Філанчук підкреслив важливість проведення фестивалю як щорічного культурно- мистецького заходу, що об’єднує минуле та сучасність.

«Фестиваль патріотичної поезії «Єднаймо душі словом Кобзаря» це поєднання минулого та сучасності. Він віддзеркалює невмирущий дух нашого народу через виразну поезію, музику, де підкреслюється неабияка сила слова Тараса Григоровича Шевченка. Його пророчі твори є невичерпним джерелом натхнення для багатьох поколінь. Його вірші надихають до боротьби адже як сам Кобзар, так і весь український народ, чесний, справедливий та волелюбний», – підкреслив Максим Філанчук.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin