Вінниця
19.05.2024
19.62° C
Вгору

В Україні стрімко подорожчали продукти: як змінилися ціни за місяць

Вартість деяких продуктів харчування на українському ринку продовжує зростати. Загалом за один місяць ціни на деякі товари зросли у середньому на 2,6%.

Як зазначили у Державній службі статистики, з початку 2024 року інфляція на споживчому ринку в Україні становила 0,7%, а якщо порівнювати лютий із першим місяцем року, то 0,3%. Водночас є низка товарів та продуктів, які значно зросли у ціні.

За даними Держстату, овочі подорожчали більше за інші продукти – відразу на 4,4% . На 0,4-2,9% підвищилася вартість яловичини, вершкового масла, молока та молочної продукції, безалкогольних напоїв, а також рису, хліба, фруктів, риби та рибних продуктів. Зокрема, сир та м’який сир зріс у ціні на 1,4%, а масло на 2,8%.

Водночас стали нижчими ціни на інші популярні серед українців продукти. Скорочення від 0,8 до 3,5% торкнулося яєць, свинини, м’яса птиці, цукру, сала, соняшникової олії та продуктів переробки зернових. Так, цукор став дешевшим на 2,2%, а м’ясо – на 0,8%.

Також в Україні подорожчала алкогольна продукція та цигарки – на 0,7%. А ось одяг та взуття стало дешевшим на 3,4-3,5%. Вартість транспорту теж стала нижчою – на 0,2%.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin