Вінниця
24.05.2024
14.52° C
Вгору

Посилення мобілізації: ухилянтам заборонять керувати авто та навчатися у вишах

У Верховній Раді обговорюється законопроєкт №10449, який передбачає посилення мобілізації. Запропоновано низку обмежень, багато з яких депутати відкинули. Проте народні обранці дійшли згоди, що потрібно позбавляти права керувати транспортними засобами.

У Комітеті Верховної Ради з питань нацбезпеки та оборони проводиться дискусія щодо запровадження обмежень щодо ухилянтів. Депутат Федір Веніславський зазначив, що він разом із колегами звернув увагу на заборону виїзду за кордон, блокування банківських рахунків та керування транспортними засобами.

Парламентарі досягли консенсусу лише в одному питанні. Він стосується водіїв – їм планують заборонити керувати авто.

“Ми допускаємо лише одне обмеження – на право керування транспортним засобом, якщо людина не виконала умови ТЦК і не з’явилася для оформлення документів, для уточнення даних, або не з’явилася за повісткою, яку вона отримала”, – пояснив Веніславський.

Нардеп також висловився про отримувачів вищої освіти. Відомо, що після початку повномасштабної війни багато чоловіків різко вирішили стати студентам, причому часто вдруге чи навіть втретє. Все тому, що закон не обмежує кількість дипломів. І при цьому є легальна можливість “відкосити” від служби.

“Цьогорічний закон не лімітує кількість вищих освіт. Тобто людина може отримувати другу, третю, п’яту вищу освіту. І це буде підставою для отримання відстрочки від призову. Ми це точно приберемо і буде вже послідовна вища освіта, тобто вища, магістерська та аспірантура”, – запевнив Федір Веніславський.


Нагадаємо, що Кабмін вирішив внести до ВРУ законопроєкт про зміну мобілізації наприкінці січня. Рада прийняла його у першому читанні, проте до другого потрібно розглянути близько 4000 поправок. Серед іншого, запропоновано знизити мобілізаційний вік до 25 років, дозволити онлайн-повістки, а також посилити покарання для ухилянтів. Депутати відхилили вимогу про арешт банківських рахунків, бо ця норма порушує права людини.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin