Вінниця
14.04.2024
21.66° C
Вгору

Вінниця презентувала інклюзивні рішення у сфері туризму на форумі в Чернігові: подробиці

Директор департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради Олександр Вешелені взяв участь у форумі «Чек-лист порад гостинності без бар’єрів», який 16 лютого розпочався у Чернігові в гібридному форматі.

Представники Києва, Львова, Вінниці, Івано-Франківська, Кривого Рогу та міста-ініціатора заходу ділилися власним досвідом та викликами створення інклюзивного середовища у туристичній сфері; тими помилками, яких припустилися свого часу, і рішеннями, що дозволили їх виправити, аби міста ставали доступнішими для маломобільних груп.

Олександр Вешелені нагадав колегам, що у 2020 р. у початковому рейтингу доступності «Тостер» від «Доступно UA» Вінниця посіла перше місце серед шести міст, а пізніше – друге серед десяти протестованих міст, поступившись якраз Чернігову, який і виступив з ініціативою проведення форуму. Нещодавній прем’єрний випуск інклюзивного тревел-шоу «Відвал ніг» з Олександром Тереном та Василем Байдаком, присвячений Вінниці, вкотре довів, що зусилля щодо створення безбар’єрного простору в місті потрібно ще більше пріоритизувати, над чим у цьому році активно працюватиме вся команда міста спільно з членами Туристичної ради.

«Філософія інклюзивності у Вінниці вже понад десятиліття є частиною багатьох рішень – від благоустрою і транспорту до реконструкції закладів, – наголосив Олександр Вешелені. – У цьому, безперечно, велика заслуга почесної громадянки міста, світлої пам’яті Раїси Панасюк, яка вибудувала дуже якісну взаємодію людей з інвалідністю з органами місцевого самоврядування».

Розповідаючи про перші результати роботи в пропагуванні інклюзивного туризму, він презентував учасникам ті рішення, які застосовані у будівлі Туристичного хабу Visit Vinnytsia. Зокрема, це ліфт для доступу до всіх поверхів, тактильні елементи та написи шрифтом Брайля, інклюзивна вбиральня з пониженим умивальником і пеленальним столиком, безбар’єрні проходи між приміщеннями тощо. В майбутньому, коли хаб повноцінно запрацює як центр туристичної інформації, для відвідувачів передбачена також понижена стійка для взаємодії з консультантами. А вже у квітні цього року буде запущено в роботу інтерактивний туристичний кіоск при вході. У його функціоналі закладені контрастні режими відображення екрану для слабозрячих, режим зниженого екрану для користувачів на колісних кріслах, а також доступ до геопорталу і розкладу інклюзивного транспорту з табло в режимі реального часу.

Також директор департаменту маркетингу міста та туризму ВМР поділився досвідом спільного проєкту із компанією MoreInfo по встановленню інфотабличок біля найвизначніших туристичних пам’яток міста, на яких текст українською та англійською дублюється шрифтом Брайля. Охочі дізнатися про об’єкт чи локацію більше можуть відсканувати QR-код чи NFC-чіп і прослухати текст в аудіоформаті 5 мовами. А ще в майбутньому гості міста зможуть скористатись туристичними пілонами, на яких вказані інклюзивні проїзди.

Ще в 2021 році у рамках відзначення «Днів європейської спадщини» на тему «Спадщина для всіх» було апробовано 3 інклюзивних оглядових маршрути по місту для людей з інвалідністю. Департамент взаємодіє з гідами, аби виявляти проблемні ділянки в міському просторі, скеровуючи ці проблеми в профільні підрозділи і підприємства.

Завершуючи свій виступ, Олександр Вешелені розповів про співпрацю із ГО «Гармонія», яка об’єднує вінничан різних маломобільних груп. Саме вони були ініціаторами створення об’ємних макетів найвідоміших туристичних символів Вінниці для незрячих, які планують також представляти на постійній основі в Туристичному хабі.

Найголовніше питання, на яке наштовхнула ця відверта розмова між учасниками форуму, – а що далі? Адже через повномасштабне вторгнення росії на територію України громадян з інвалідністю стає дедалі більше: і серед цивільного населення, і особливо – серед українських військових. Туристична галузь і сфера гостинності може перетворитися у флагмана інклюзивних рішень в Україні, спонукаючи людей подорожувати і відновлюватися таким чином психологічно.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin