Вінниця
27.05.2024
12.35° C
Вгору

Стало відомо, чи будуть у Вінниці стрибати в ополонку на Водохреща

У зв’язку з карантином у Вінниці вперше за  багато років свято Богоявлення не святкуватимуть. Не буде  і традиційних  забав та масового водохресного купання. Тож, не  освячуватимуть  і водойми. Свяченої водички можна буде набрати біля Спасо-Преображенського собору з тамтешньої криниці. 

Водохреща – одне з найочікуваніших зимових свят. Зазвичай, 19 січня на Вишенському озері яблуку ніде впасти: вінничани масово пірнають в ополонку. Однак, цьогоріч свято Богоявлення не відзначатимуть. Воно стане іще одним, яке скасувала пандемія.

Що стосується тих масових гулянь, які ми організовували кожного року – організація купання, моржування, прийняття в моржі, отримання сертифікатів, подарунків, розваги, конкурси – цього року також не буде, – говорить директор департаменту культури Максим Філанчук.

Без ополонок та зимових гулянь: Водохреща в умовах COVID-19

Скупчення народу біля ополонки жодним разом не забезпечить необхідної дистанції між людьми, зазвичай люди щільно один коло одного стоять, навіть метрової відстані не забезпечують, – говорить лікар діагностичного центру Вадим Хода.

Без ополонок та зимових гулянь: Водохреща в умовах COVID-19

Такого обов’язку, як пірнати в ополонку на Водохреща немає, розповідає священик  Віталій Голоскевич.  Однак, хто має таке бажання,  може це зробити. Вважається, що в цей день вода в водоймах стає цілющою і може зберігатися десятиліттями і при цьому не псується. Але “змити” з себе гріхи в ополонці на Водохреща – не вийде:

Потрібно  розуміти, що занурення має бути з молитвою і вірою, і  не просто як для оздоровлення. Ми просимо, щоб Господь освятив нас. Гріхи прощаються в таїнстві покаяння, коли ми сповідаємося перед священиком. Коли, каючись перед Богом, просимо, щоб Господь простив наші провини. Тож в жодному разі вони не простяться, коли ми просто пірнули в ополонку з водою, – говорить священник.

Без ополонок та зимових гулянь: Водохреща в умовах COVID-19

А от богослужіння в Спасо-Преображенському соборі відбудеться. Служба проходитиме з дотриманням дистанції та масочного режиму. Набрати чудодійної водички можна буде біля Спасо-Преображенського Собору з криниці.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin