Вінниця
23.06.2024
26.4° C
Вгору

Вінничани висловлюють підтримку жителям Білорусі

Із початку масових протестів у Білорусі, які почалися там після оголошення результатів виборів президента, вінничани на своїх аватарках у соцмережі розміщують історичний національний біло-червоно-білий прапор Білорусі – показують і висловлюють підтримку протестувальникам.

Стежить за подіями у Білорусі вінничанка Тетяна Мокріді,колишня журналістка, дружина політика Романа Безсмертного, який свого часу бувпослом у цій країні.

«Не сплю, не можу. Мінськ – це не чуже місто для мене… Там я навчалась в університеті, там живуть студентські друзі, там Роман Безсмертний працював послом України. Наша дипломатична робота в РБ закінчилась після президентських виборів в 2010 році. Роман не пішов на інавгурацію Президента Лукашенка після кривавих виборів. Його позиція відрізнялась від позиції офіційного Києва. І я стала пакувати валізи додому розуміючи, що звільнення Романа неминуче, – написала вона у Фейсбук. – … У 2011 році, коментуючи президентські вибори в РБ, Роман Безсмертний сказав в інтерв‘ю «Україні молодій»: «Думаю, у подібній ситуації, як у Білорусі, влада в Україні вилетіла б, як корок із пляшки шампанського»… І влада Януковича стане тим … корком… Сьогоднішні протести вражають. Сили і мудрості вам, браття! 26 років президенства Лукашенка… Але і по фото видно, що ситуація не така проста і однозначна…»

Не сплю, не можу. Мінськ – це не чуже місто для мене… Там я навчалась в університеті, там живуть студентські друзі,…

Опубліковано Tetiana Mokridi Неділя, 9 серпня 2020 р.

Висловив свою позицію і вінничанин Володимир Гройсман,прем’єр-міністр України (2016-2016 рр) і екс-мер Вінниці.

«Дивлюсь жорстокі кадри придушень протестів у Білорусі.  Жодна влада не варта того, щоб заради неї били і вбивали людей. Згадайте долю режиму Януковича», – написав Володимир Гройсман на своїй офіційній сторінці.

Дивлюсь жорстокі кадри придушень протестів у Білорусі. Жодна влада не варта того, щоб заради неї били і вбивали людей. Згадайте долю режиму Януковича.Фото: Reuters

Опубліковано Volodymyr Groysman Середа, 12 серпня 2020 р.

Правозахисниця і волонтерка Лариса Полулях – одна з тих, хто на своїй аватарці розмістив біло-червоно-білий прапор Білорусі.

«Якщо буде зовсім ніяк – ти знаєш, що маю для тебе кімнату і хліб. І безпеку. На стільки, скільки тобі буде це потрібно. Тримайся там і кажи, коли що, – читаємо допис правозахисниці і волонтерки. – У тебе там непросто. Давно вже непросто. З часів Козуліна чи ще раніше. Просто зараз у нас більше реагують. Але тоді справді відбувся геноцид вашого протесту. Моє серце з вами».

#Беларусь.Якщо буде зовсім ніяк – ти знаєш, що маю для тебе кімнату і хліб. І безпеку. На стільки, скільки тобі буде це…

Опубліковано Ларисою Полулях Вівторок, 11 серпня 2020 р.

Політолог, голова Інституту соціальних досліджень і політичного аналізу, доцент Донецького національного університету ім.Василя Стуса, Володимир Кіпень нагадав про долю диктаторів і незасвоєні історичні уроки.

«Диктаторів-сусідів доля Януковича не навчила! То може йдуть до долі Чаушеску! Той, хто розв’язує війну з власним народом буде ним проклятий!», – з таким супроводом він розмістив на своїй сторінці допис Лілії Ахремчик, жительки Мінська, популярної блогерки і психологині.

Диктаторів-сусідів доля Януковича не навчила! То може йдуть до долі Чаушеску! Той, хто розв’язує війну з власним народом буде ним проклятий!

Опубліковано Володимиром Кіпенем Середа, 12 серпня 2020 р.

ЖЫВЕ БЕЛАРУСЬ! – пише у себе на сторінці вінничанин Андрій Рева, екс-міністр соціальної політики. Він радше аналізує ситуацію у Білорусі і оцінює дії нинішньої української дипломатії.

«Ось така чергова «перемога» української дипломатії під керівництвом видатного політичного діяча сучасності. Знову бацька використав «хорошого Вову» проти іншого Вови, який вчергове став «поганим», щоправда, як показує практика тимчасово. І що тепер залишається нам, громадянам України, у сухому підсумку? Радіти черговій «перемозі», і усвідомлювати, що все це МИ ЗРОБИЛИ РАЗОМ!» – висловлюється Андрій Рева.

ЖЫВЕ БЕЛАРУСЬ!Події в сусідній країні заскочили нашу громадськість зненацька. Ще кілька місяців тому ніхто і гадки…

Опубліковано Андрієм Ревою Понеділок, 10 серпня 2020 р.

14 серпня в Євросоюзі скликають позачергове засідання Ради ЄС, також відомої як Рада міністрів ЄС, у складі голів МЗС країн-членів, на якому планують обговорити, зокрема, і становище в Білорусі після президентських виборів. А 15 серпня Європейський союз проведе екстрений саміт, на якому йтиметься про ситуацію в Білорусі.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin