Вінниця
21.07.2024
20.82° C
Вгору

Заради порятунку життя в небо підняли авіацію: унікальна історія багатодітної жінки з Вінниччини

Як повідомили на сторінці департаменту охорони здоров’я Вінницької ОВА, 54-річна пані Оксана з Вінниччини – багатодітна мама. У жінки діагностували дилатаційну кардіоміопатію (порушення скорочувальної функції серця), вона понад рік чекала на життєво необхідну трансплантацію, і в п’ятницю нарешті отримала довгоочікуваний дзвінок – знайшовся донор.

Донором серця для пані Оксани став 40-річний чоловік з Одещини, який помер внаслідок геморагічного інсульту. Його родина дала згоду на посмертний забір органів.

Щоб доставити донорське серце в операційну за дві години на відстань 400 кілометрів, в небо підняли авіацію.

У Вінниці багатодітній мамі лікарі пересадили серце

«Те, що колись було буденністю, в часи війни стало справжнім викликом. Але завдяки злагодженій роботі, Центр авіаційного забезпечення Національної поліції України та МВС України нам це вдалося – в небо був піднятий гелікоптер!

Поки вирішувалися організаційні питання з санавіацією, трансплант-команда зі столичного Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова у супроводі екіпажу Нацполіції вже долала на авто сотні кілометрів до Одещини, аби провести забір органів. Коли це було зроблено, на майданчик біля лікарні опустився гвинтокрил Національна поліція України.

Донорське серце пані Оксані пересадили у Вінницькій обласній клінічній лікарні імені М. І. Пирогова за участі столичних трансплантологів з Інституту імені Амосова. Новедля неї серце запрацювало на операційному столі», – повідомили в департаменті.

У Вінниці багатодітній мамі лікарі пересадили серце - фото 2

Того ж дня у цій лікарні було проведено і дві пересадки нирок. Обоє пацієнтів з Вінниччини, в обох – термінальна стадія ниркової недостатності. Пані Аллі – 36 років і 11 з них вона прожила на діалізі. Пану Василю – 42, понад рік він перебував у листі очікування на пересадку.

Наразі усі пацієнти перебувають у лікарні, триває їх постопераційна реабілітація. Стан усіх трьох відповідає складності перенесеного хірургічного втручання.

У Вінниці багатодітній мамі лікарі пересадили серце - фото 3

«Світла пам’ять померлому донору і безмежна вдячність його родині за непросте, але важливе рішення, яке дало другий шанс на повноцінне життя одразу трьом людям.

Окрема подяка командам Міністерства внутрішніх справ та Національної поліції України за сприяння у порятунку життів пацієнтів», – написали на сторінці департаменту охорони здоров’я.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin