Вінниця
19.07.2024
28.99° C
Вгору

Як у Вінниці протидіють домашньому насильству та турбуються про постраждалих?

У Вінниці Вінницький міський центр соціальних служб продовжує роботу з протидії та запобігання домашньому насильству, як пише ВМР.

Задля цього на базі закладу працюють мобільні бригади із соціально-психологічної допомоги людям, які постраждали від домашнього насильства, які екстрено здійснюють виїзди на виклики. З початку року вони виїздили 502 рази.

Також задля допомоги постраждалим у Вінниці працює відділ «Служба Денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства». Це спеціалізована служба, яка працює за адресою: вул. Космонавтів 30, 3 поверх, кабінет 304. Там надається юридична, психологічна і соціальна підтримка.

Начальник відділу «Служба Денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства» Максим Юрченко розповів, що профільний відділ надав допомогу 659 людям з січня 2024 року.

До обласного притулку для постраждалих від домашнього насильства направили 5 жінок та 3 дитини. 27 осіб скерували до місцевого центру з надання безоплатної правничої допомоги.

При Денному центрі соціальної психологічної допомоги також діють кризові кімнати. Там можуть знаходитися жінки та діти, які постраждали від домашнього насильства. Кризові кімнати розраховані на 17 ліжкомісць. Постраждалі можуть перебувати у кризових кімнатах до 20 діб, за потреби – навіть більше. Після цього їм допомагають знайти доступне житло та працевлаштуватися. З початку року вони прихистили 17 жінок та 20 дітей.

З початком повномасштабного вторгнення росії на території громади за підтримки UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення, у координації з Офісом Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Міністерством соціальної політики України функціонують дві мобільні бригади, які орієнтовані на роботу з мешканцями громади та внутрішньо переміщеними сім’ями/особами. Щоб звернутися по допомогу у Вінниці, телефонуйте за номерами: 050-258-56-43; 050-901-91-67.

Також у Вінницькому міському центрі соціальних служб нагадують, якщо ви стали свідком або зіткнулися з домашнім чи гендерно зумовленим насильством, звертайтеся:

• 102 – номер екстреного виклику поліції;

• 15-47 – урядова гаряча лінія з протидії домашньому насильству;

• 116 111 або 0 800 500 225 – Національна гаряча лінія для дітей та молоді;

• 116 123 або 0 800 500 335 – Національна гаряча лінія із запобігання домашньому насильству;

• 0432 67 04 60 – Вінницький міський центр соціальних служб;

• 098 900 15 60 – Денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі (Мобільні бригади соціально-психологічної допомоги людям, які постраждали від домашнього насильства).

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin