Вінниця
21.07.2024
29.21° C
Вгору

Штрафи, арешт рахунків та майна: як каратимуть ухилянтів з 16 липня

Україна запроваджує жорсткіші заходи для забезпечення ефективного функціонування системи військового обліку через триваючу війну з РФ.

Зміни у законодавстві розширюють повноваження Територіальних центрів комплектування і посилюють відповідальність за ухилення від військового обліку. Однією зі змін є можливість накладати штрафи на ухилянтів без складання протоколу, а розміри штрафів значно збільшено. Штрафи можуть накладатися багаторазово за кожну неявку на порядку денному.

Нова система передбачає прискорений процес стягнення штрафів. Постанова ТЦК про штраф одразу стає виконавчим документом, а інформація про ухилянта вноситься до Єдиного реєстру боржників.

Завдяки цифровізації процес стягнення може відбуватися дуже швидко, а наслідки для ухилянтів можуть бути серйозними. Закон встановлює черговість стягнення майна, але у єдине житло боржника стягнення не звертається, якщо сума боргу не перевищує 20 мінімальних зарплат.

Виконавці проводять регулярні перевірки майнового стану боржника з метою виявлення рахунків та майна. У разі воєнного стану на час його дії встановлені обмеження, такі як видатки з арештованого рахунку до 2 мінімальних зарплат на місяць та призупинення звернення на пенсії та стипендії. Важливо, що виконавчі провадження не можуть бути відкриті в районах активних бойових дій чи на окупованих територіях.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin