Вінниця
19.05.2024
18.91° C
Вгору

У Вінниці дітей оборонців та вимушених переселенців навчали психології успіху та лідерським якостям

5 квітня відбулась перша зустріч з циклу проєкту «Професійні обрії». Це профорієнтаційні зустрічі з представниками різних професій, орієнтовані на діток Захисників та ВПО. Для них влаштували тренінг «Психологія успіху: як відкрити в собі лідера». Захід організував Департамент соціальної політики Вінницької міської ради та Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб.
Семінар відкрила заступниця міського голови Галина Якубович.
«Приємно бачити сьогодні зацікавлені обличчя дітей та молоді. Дуже цінно, що попри такий важкий час, ви цікавитеся професіями, обираєте шлях на майбутнє. Ви – одні з тих, хто буде далі відновлювати та відбудовувати нашу країну. Хочеться, щоб те, що ви оберете, було вам в задоволення. А коли робота подобається, її можна виконувати більше ефективно, тим самим приносячи користь всьому суспільству», – зазначила Галина Якубович.
Департамент соціальної політики продовжує підтримувати родини Захисників і Захисниць, сім’ї внутрішньо переміщених осіб. Багато заходів проводить саме для дітей цих категорій.
«Всі професії – важливі і почесні. Для того щоб допомогти дітям зробити свідомий вибір майбутнього, дати можливість спробувати себе в різних ролях, познайомити на практиці з представниками різних професій, ми і організували цей проєкт. Теми обирали за пропозиціями і батьків діток, і самих дітей, провівши анкетування. Протягом проєкту діти будуть мати можливість ознайомитися з найбільш сучасними, затребуваними варіантами майбутнього фаху. Ми дякуємо нашим партнерам, які погодилися показати нашій молоді цей світ професій», – говорить директорка департаменту соціальної політики ВМР Валентина Войткова.
Захід проходить за підтримки Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу. Сьогодні з дітьми поспілкувався один з його координаторів, депутат міської ради Андрій Піжевський.
«Це не перший захід для дітей, який організовує Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб. Ми переконані, що наші діти мають право на щасливе майбутнє. А завдання дорослих – забезпечити їм гарні емоції дитинства та можливості для майбутнього розвитку, а також зробити все можливе, щоб мінімізувати для них страшні наслідки війни. Тож Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб влаштовує різні заходи: і розважальні і освітні. І саме проєкт “Професійні обрії” спрямований на профорієнтацію, щоб діти спілкувалися з людьми, які вже досягли успіху в певній професії, надихалися ними та брали їх за приклад», – зауважив Андрій Піжевський.
Перший захід проєкту «Професійні обрії» провела Оксана Кравчук, засновниця Українська бізнес-школа для дітей та підлітків “United”. Тренінг має назву «Психологія успіху: як відкрити в собі лідера». Почали учасники зі знайомства, згодом перейшли до блоку самопрезентації, впевненості та розвитку лідерських якостей. Поговорили про те, як ставити та досягати цілей, про створення особистого плану. Оксана Кравчук навчала дітей різних прийомів та технік, розповіла про стратегію Win-Win, провела симуляційну гру «Бункер» та вправу на лідерській якості, під час якої діти взаємодіяли з перехожими на вулиці.
На захід прийшло 26 дітей. Серед учасниць була 14-річна Ліка Кондратюк. Батько дівчинки загинув на війні.
«У дитинстві я хотіла стати лікарем, але зараз, у підлітковому віці, я розумію, що поки не знаю, ким хочу стати. Тому хочу більше дізнатися про різні професії, щоб обрати якусь для себе. У професії лікаря мене лякає відповідальність за життя іншої людини. Я думала над професіями дизайнера, кухаря, танцівниці. Дуже багато що цікавить, але обрати щось одне не можу. Протягом цього проєкту хочу зрозуміти, до чого все-таки лежить душа», – говорить дівчинка.
Протягом квітня – травня на дітей чекають ще більше захопливих зустрічей з представниками різних професій.
Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin