Вінниця
24.05.2024
14.52° C
Вгору

Як у Вінниці називають нові вулиці?

У міському просторі з’явилися нові топоніми – провулок Галицької Армії, вулиці Андрія Долгова та Андрія Сороки, сквери Людвиківка та Долинки.

Таке рішення ухвалили сьогодні на сесії Вінницької міської ради.

Нагадаємо, пропозиції щодо найменування за зверненнями містян напрацьовували експерти-науковці Ради з питань історії, культурної спадщини та топоніміки ВМР під керівництвом заступниці міського голови Галини Якубович. Головна мета залишається незмінною – закарбувати пам’ять про Захисників – Героїв України та вінничан, які зробили вагомий внесок у розвиток міста, а також повернути до історико-культурного середовища давні назви, невіддільно пов’язані з ним.

Як зазначив директор департаменту архітектури та містобудування Вінницької міської ради Яків Маховський, сьогоднішнє сесійне рішення – це продовження системної роботи, яка розпочалась на тлі декомунізації, а її черговий етап збурило повномасштабне російське вторгнення. У процесі деколонізації та дерусифікації Вінниця однією з перших позбулася значного нашарування імперськості та пострадянськості на своїх теренах. Протягом 2022-2023 рр. нові назви отримали більше 270 вулиць, провулків, площ тощо.

«Надзвичайно важливо, що чимало топонімів у Вінниці зараз носять імена наших відважних воїнів – Героїв України, прославляючи у віках їхній безсмертний подвиг. Ось і цього разу схвалили рішення назвати дві вулиці на честь полеглих військовослужбовців. Відтепер проєктна вулиця у межах 10-го мікрорайону носитиме ім’я нацгвардійця Андрія Сороки. А у приватному секторі, навпроти мікрорайону Академічний, з’явилася вулиця Андрія Долгова – військовослужбовця спецпідрозділу СБУ, – зазначив директор департаменту. – Окрім вшанування пам’яті знакових особистостей, топонімічна робота націлена на переосмислення історичної спадщини та її збереження».

Відтак новостворена проїзна ділянка від вулиці Стрілецької до віднайденого у 2020 році кладовища вояків Галицької Армії та Армії УНР отримала назву – провулок Галицької Армії. Також з’явиться сквер, розташований у межах 10 мікрорайону, з назвою Людвиківка. Здобула офіційне найменування і зелена зона біля водойми, що розташована поряд із вулицями Хмельницьке шосе та Праведників світу. За нею закріплено топонім – сквер Долинки.

 

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin