Вінниця
19.05.2024
18.8° C
Вгору

На Хмельниччині після 16 годин тяжких пологів померло немовля: причина та подробиці

Подружжя з Хмельницької області звинувачує медиків у смерті свого новонародженого сина. Хлопчик з’явився на світ у Кам’янець-Подільському перинатальному центрі, але не вижив. Висновок патологоанатомів – важка асфіксія, тобто удушення.

Про це йдеться у сюжеті ТСН.

Подружжя Дмитра та Вікторії на свого первістка чекали 9 років. Вікторія одразу стала на облік, не пропускала жодного обстеження. Аналізи були ідеальними.

Народжувала Вікторія в Кам’янець-Подільському перинатальному центрі. 16 годин тривали пологи. Чоловік каже – Віктиорія була знесилена і ледь притомна. Але прохання про кесарів розтин лікарка наче не чула.

Згодом патологоанатом скаже – хлопчик народився живим. Помер через важку асфіксію. Батько, який не виходив від породіллі, запевняє – до реанімаційних заходів лікарка була не готова.

Коли Вікторії і Дмитрові видали виписку з перинатального, вони очам не повірили – у породіллі діагнози, на які досі й натяку не було.

“Вона нам подописувала, що мала цукровий діабет, ожиріння”, – каже батько немовляти Дмитро Половинка.

У перинатальному ситуацію коментує керівництво – мовляв, лікарка, яка приймала у Вікторії пологи, захворіла. Кажуть: так звана “патолого-анатомічна конференція” дійшла висновку – виявити та попередити внутрішньоутробну гіпоксію у немовляти було неможливо. Тож про лікарську помилку, вважають колеги, не йдеться. Щоправда, питання про нібито вигадані у породіллі діагнози стає для спікерів повною несподіванкою.

“На сьогоднішній день ще тривають певні слідчі дії. Очікуємо остаточного висновку судмедекспертизи”, – каже директор лікарні Борис Сирота.

В поліції також відкрили провадження та розслідують смерть немовляти. Там кажуть – це не єдине кримінальне провадження стосовно лікарів цього перинатального центру. Був випадок, коли дитина померла також під час пологів.

У випадку зі смертю сина Вікторії і Дмитра, кажуть у поліції, теж не варто розраховувати на швидке розслідування. Експертизи робляться за межами Кам’янця-Подільського. А юристи додають – медичні справи часто безнадійні, бо і слідчі, і судді слабко обізнані з термінами, діагнозами, протоколами.

“Судді так само, коли до них щоразу потрапляє така справа, думають: ну чому я?! І в такий спосіб, щоб не зробити щось не так, відтягують і відтягують”, – каже медична юристка Зоряна Скалецька.

І лікарі цим користуються, каже медична юристка. А ще дається взнаки корпоративна солідарність – до колег поблажливі, навіть якщо бачать лікарську помилку. Тож найперша порада фахівчині – просити у медиків не виписку, а документацію. Водночас не провокувати з ними конфлікт.

А ще потерпілим варто звернутися зі скаргою до Національної служби здоров’я, щоб там провели власне розслідування. Воно має всі шанси бути неупередженим, адже на кону гроші, які не отримає або змушена буде повернути лікарня в разі виявленої помилки.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin