Вінниця
24.04.2024
8.65° C
Вгору

Будинок з «комп’ютерним» управлінням. Як живе, волонтерить та навіть викриває колаборантів вінницьке ОСББ «Надбужанське-13»

ОСББ «Надбужанське -13» вважається показовим у місті. Сюди приходять перейняти досвід охочі створити об’єднання співвласників не тільки з Вінниці, а й інших областей.

У будинку встановлені катодна станція, система управління підігрівом води, крім того, у випадку виникнення замикання, будинок автоматично знеструмлюється.

«Наш будинок побудований у 1986 році. Це колишній відомчий будинок. Тут колись перші секретарі жили, – розповідає голова правління ОСББ «Надбужанське 13» Тетяна Кравцова. – Я – дочка полковника, мама в мене – майор. В мене колись було ательє, були часи, коли я була моделлю. Якщо знаєте такі журнали як “Радянська жінка”, то я там є. А зараз – от голова правління ОСББ. Я до речі, і голова правління, і керуюча будинком. Питання створення ОСББ у нас постало в 2007 році. До нас тоді на збори мешканців прийшли з міської ради, почали розповідати за створення об’єднання. Наші люди спочатку почали говорити: навіщо це воно їм треба. Але мені було цікаво спробувати, хотілось будинок зробити кращим. Тому я почала переконувати людей. Кажу: давайте спробуємо, не сподобається, повернемось назад до ЖЕКу».

В результаті, в 2007 році у Вінниці з’явилось нове ОСББ. Зараз, за словами Тетяни Кравцової, назад до управляючої компанії люди повертатися не хочуть.

«ОСББ – дуже вигідно для будинку. Подивіться, у нас всього 44 квартири, а ми стільки всього зробили, – каже голова об’єднання. – Ось подивіться: у нас на кожному поверсі від першого до дев’ятого, – картини, – показує голова правління ОСББ. – Деякі я сама намалювала, якісь з квартири винесла, хай вони тут радують людей. Є також вирізки з журналів та календарів, то я їх беру в багети ставлю, щоб воно гарно виглядало. Так само на кожному поверсі у нас живі квіти».

Ліфт

Далі управляюча будинком веде до ліфта. Він у будинку один (адже будинок однопідїздний), зате новий і з системою диспетчеризації.

«Якщо хтось, не дай Господи, застрягне в ліфті, то може натиснути кнопку і одразу зв’яжеться з диспетчером, – розповідає Тетяна Кравцова. – Якщо ліфт не зупинився між поверхами, то диспетчер може навіть самостійно без прибуття аварійної бригади, плавно опустити його, щоб людина могла вийти».

Поруч з ліфтом розміщена довідкова інформація. Тут можна знайти номера телефонів усіх, хто може знадобитися в обслуговуванні квартири: від номерів аварійних служб, до мобільних сантехніка та електрика. Навіть контакти сімейного лікаря є.

«Це я зробила на той випадок, якщо мене не буде на місці, то щоб люди знали, до кого у випадку чого звертатись», – пояснює голова правління об’єднання.

Пошта

Є в будинку і окреме приміщення з поштовими скриньками. Тут також стоять квіти та висять картини. Але суть в іншому.

«Ось, дивіться: це моя скринька. Вона так і підписана,– каже Тетяна Кравцова. – Це якщо в людей є якась пропозиція чи зауваження і вони, можливо, соромляться мені про це сказати особисто, то можуть написати листа».

Над поштовими скриньками – інформаційний стенд – на ньому інформація про рух коштів ОСББ.

Замінили дах, каналізацію, вікна, оформили землю

Новоствореним ОСББ міська рада допомагає з першим капітальним ремонтом того чи іншого конструктивного елементу будинку. В ОСББ «Надбужанське-13», коштом міськради робився капітальний ремонт даху і ліфта.

На сьогодні в будинку також замінені труби на воду та опалення, стояки, поставили автоматичні ворота на в’їзд/виїзд, замінили проводку тощо.

Крім того, ОСББ оформило на себе земельну ділянку біля будинку. Тепер тут ростуть туї, бузок, троянди та інші рослини.

«У нас ще альтанка стояла, але там часто збирались шумні компанії, то ми завезли її до Будинку пристарілих, – розповідає Тетяна Кравцова. – Тому в перспективі, після війни, хочемо зробити кращий паркан, аби у нас вже було спокійніше у дворі».

Захист від високої напруги та витоку газу

На будинку стоїть катодна станція, яка сигналізує у разі витоку газу.

«Була така історія, що в одній із квартир робили індивідуальне опалення і десь якийсь кран не закрили повністю, чи що, – згадує голова ОСББ. – Мені люди кажуть, що, наче, чують газ. І тут газовики приїжджають. Я їм кажу: як так, я ж вас ще не встигла викликати?! А вони відповідають, що їх “викликала” катодна станція. Також, у нас у підвалі стоїть датчик на електроенергію, який у разі виникнення замикання, знеструмлює весь будинок».

Бойлерна

Серцем свого будинку Тетяна Кравцова називає бойлерну. Це місце, де проходять різні труби та де стоїть автоматизована система регулювання температури води.

«Таких систем у місті, наскільки мені відомо, всього шість є, – каже голова об’єднання. – Бачите, тут стоїть три комп’ютери, які регулюють температуру води, яка подається в квартири. Хоча, чесно кажучи, у нас більшість квартир має індивідуальне опалення, але завдяки цій системі і решта квартир мають змогу платити менше. Наприклад, тепломережа подає воду температурою 75 градусів, але система врегульовує її температуру до 45. Завдяки цьому люди платять значно менші кошти».

У бойлерній Тетяна Кравцова планує поставити розкладачки.

«Хай вони краще не знадобляться, однак будуть про всяк випадок. Війна ж все-таки, – каже вона. – Ми тут хотіли капітальний ремонт зробити, але відклали ці плани на післявоєнний час. Хто знає, на що завтра гроші знадобляться».

Укриття

Наприклад, за її словами, після того, як почалась повномасштабна війна, об’єднанню позапланово знадобились кошти на облаштування укриття.

«Я винесла це питання на збори і ми вирішили робити укриття, – каже Тетяна Кравцова. – Весною найняли бригаду. Хороші хлопці, дуже все акуратно намагались зробити, але буквально проходить два тижні і їх призивають на війну, – каже пані Тетяна. – Потім на мене вийшов один військовий і запитує, чи не знаю я такого-то. Я кажу, що знаю. Мова йшла про одного з хлопців, який робив ремонт. Він був у госпіталі, тому я ходила його провідувати. Наші люди підключились і ми збирали для хлопців одяг та інше необхідне».

Саме укриття облаштували в цокольному поверсі. Воно має кілька кімнат, в укритті проведена вода, є санвузол, та запасний вихід. У планах – облаштувати в укритті душ та поставити бойлер. Також раніше у сховищі стояла буржуйка, але її віддали на фронт.

«Мені її знайомий подарував, то коли він дізнався, що я ту буржуйку віддала, пообіцяв мені, в разі потреби, ще одну подарувати», – каже голова правління.

За її словами, в укриття спускаються люди.

«У нас було багато переселенців, – каже керуюча. – Одна із сімей – у них дівчатка маленькі – 4 і 9 років. То ця менша дитина, якось почула сирену, я саме тоді сміття виносила, а вона мені кричить: – “Тьотя, біжи, рятуйся!”. Це дуже страшно… Ось, дивіться, серце іграшкове. Це ця маленька дитина сама зробила. Коли вона їхала, то каже мені: «Я їду, але залишаю тобі серце».

Від ОСББ – для військових

Зараз Тетяна Кравцова ініціює акцію від ОСББ міста для допомоги вінницьким військовим на передовій.

«До мене звернувся один із медиків, який зараз на війні, ми їм раніше допомагали уже, буржуйку ту – це ми для них передали теж. Хочемо ще допомогти, адже їм там дуже важко зараз. Плануємо зібрати для них на тепловізори чи на дрони, в залежності від того, яку суму зможемо назбирати, – розповідає голова правління ОСББ. – Поки що і наші мешканці, і інші ОСББ, до яких я зверталась, позитивно сприйняли цю ідею, тож сподіваюсь, що все вийде. Війна триває, і вона страшна, потрібно щось робити, допомагати, адже дуже багато хлопців гине та потрапляє у полон».

Викрили сепаратистів

Крім того, зважаючи на повномасштабну війну, Тетяна Кравцова радить іншим головам правлінь ОСББ бути уважнішими до людей, які поселяються в їхніх будинках.

«Зараз усе може бути, тому потрібно обережно розмовляти з людьми, просити показати документи. І коли ти людям нормально все пояснюєш, то вони ідуть на зустріч, – каже голова правління. – Хоча, були в нас і неприємні історії. Весною в нашому будинку заселились кілька чоловіків. Вони мені одразу здались підозрілими. Одного разу вони поводились дуже шумно, пили пиво, щось жваво обговорювали. Я була на вулиці і почала прислухатися, а вони про таке говорять, що страх. Я до них. Доброго вечора, я з України! Що землі нашої захотіли?! Ви запізнились… Словом, я звернулась у поліцію. Їх взяли. Знайшли багато зброї і не лише… Як виявилось, ця компанія орудувала в Бучі та Ірпені… То тепер я всім кажу, щоб не боялися і перевіряли документи».

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin