Вінниця
12.04.2024
18.02° C
Вгору

Понад 9 тисяч: у Міноборони назвали приблизні втрати ЗСУ

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр розповіла в інтерв’ю ISLND TV, чому інформація про втрати України на війні з Росією засекречена.

 

Під час війни повинен бути спеціальний режим обігу військової інформації. Адже інформація це теж зброя і зараз ми воюємо інформацією, зазначила Маляр.

“Немає (перед Міністерством оборони – ред.) першочергової задачі когось інформувати. Я зараз скажу болючі для суспільства речі, але від того, чи поінформовані люди, що у нас там на фронті, на військових це не впливає – вони воюють”, – пояснила заступниця міністра оборони

За її словами, люди мусять розуміти, що відбувається на фронті і Міноборони дозовано дає цю інформацію.

“Тому що у нашого ворога повний безлад і вони дійсно черпають свою інформацію з наших відкритих джерел”, — зазначила вона.

Щодо втрат з української сторони Маляр зазначила, що цифри про близько 9 тисяч загиблих українських військових, які озвучив головнокомандувач Залужний, взагалі-то мали б бути засекречені, але їх було озвучено публічно.

“Для цивільних незрозуміло, а що тут такого втрати розказати. Але для військових це частина їхньої військової технології. Тобто для них (військових – ред.) кількість загиблих — це показник, по якому вони вимірюють ефективність різних технологій, які вони застосували. В них є певні цифри, після яких вони змінюють тактику і можуть прогнозувати, що якщо у їх супротивника зараз такі втрати, то очевидно, що через якийсь час він почне робити ось і ось це”.

Маляр додала, що коли завершиться війна втрати приховати буде неможливо, але під час війни не варто було б розголошувати.

“Це не сотні тисяч, слава Богу. Озвучувались цифра близько 9 тисяч кілька тижнів тому. Є Маріуполь, де ми до кінця не знаємо кількість загиблих — це тисячі. Але це точно не сотні тисяч”, – вказала вона.

Втрати українських військових значно менші, ніж у ворога. Це показник майстерності українських військових, у нас загиблих набагато менше, ніж у Росії.

“Якщо у них (росіян – ред.) понад 50 тисяч, а у нас була названа цифра близько 9 тисяч. Зараз вона трошки більша, звісно. То можете порахувати, що в рази”, – зазначила Маляр.
Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin