Вінниця
19.07.2024
26.88° C
Вгору

Вінничан попереджають про ризик захворіти на ботулізм влітку

Ботулізм – важке токсичне інфекційне захворювання, що виникає внаслідок отруєння токсинами бактерій-збудників. Хвороба характеризується ураженням центральної, вегетативної нервових систем і є смертельно небезпечною. Ризик захворіти зростає влітку, коли температура повітря підвищується, внаслідок чого їжа без спеціальних умов зберігання швидше псується.

Збудник ботулізму широко поширений в природі, знаходиться він в ґрунті. За відсутності кисню бактерія швидко розповсюджується у консервованій продукції, великих товщах м’яса, м’язах риби.

«Потенційно небезпечними є усі консервовані продукти, які були погано вимиті, неправильно або недостатньо термічно оброблені, транспортувались або зберігались неналежним чином. Навіть консерви, у яких все гаразд з терміном придатності, виглядом і смаком, можуть бути зараженими. Ботулізм не можна визначити за кольором або смаком, мікроорганізм, який спричиняє хворобу, не псує продукти», – повідомляє Центр громадського здоров’я МОЗ України.

Ботулізм може виникнути внаслідок споживання в’яленої чи копченої риби та будь-яких виробів з м’яса (ковбаси, шинки тощо). Найчастіше причиною ботулізму стають в’ялені або копчені продукти домашнього приготування.

Як зазначають у ДУ «Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» по Вінницькій області за 2023 рік зареєстрували шість випадків інфікування. Протягом 2024 року по Вінницькій області зафіксували ще один випадок захворювання на ботулізм.

Щоб вберегтися від ботулізму, уникайте споживання в’яленої, копченої, солоної та консервованої риби, м’ясних та грибних консервів, особливо домашнього виробництва.

Симптоми ботулізму:

  • порушення близького зору;
  • сильно виражена сухість у роті;
  • важко говорити: голос стає тихим, гугнявим або пропадає;
  • підвищена стомлюваність, м’язова слабкість;
  • запаморочення;
  • короткочасні ознаки ураження травної системи (нудота, блювання, послаблення випорожнень), а потім – стадія парезу кишківника (здуття живота, закреп);
  • ураження м’язів шиї та кінцівок.

При наявності симптомів слід звернутися до лікаря. Госпіталізація обов’язкова незалежно від тяжкості перебігу захворювання. Лікують ботулізм, як правило, введенням ботулінічного антитоксину.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin