Вінниця
19.07.2024
28.99° C
Вгору

Вінниця в цьому році підтримала армію на понад 398 мільйонів гривень

Цього року практично кожна десята гривня з міської казни направляється на підтримку ЗСУ, і це не рахуючи допомоги військовослужбовцям та їхнім сім’ям в тилу, як пише ВМР.

За неповну половину 2024 року, станом на 21 червня, громада уже спрямувала на підтримку армії загалом понад 398 мільйонів гривень. З них безпосередньо на придбання матеріальних цінностей та передачу коштів у вигляді субвенцій військовим частинам та іншим військовим формуванням з бюджету громади спрямували 348 мільйонів гривень. Ще 50 мільйонів направили на закупівлю військових облігацій.

Крім того, значну суму коштів (17,6 млн грн) виділили й на надання соціальних та медичних послуг Захисникам та Захисницям України, членам їхніх сімей, родин загиблих, ветеранам, серед них, зокрема, послуги виїзної стоматології.

З початку року бюджетним коштом уже передали армії 1 800 FPV дронів, понад 190 квадрокоптерів Mavic 3T, 30 авто, а також 377 тисяч сухих душів, 11 тисяч хімічних грілок, 140 прожекторів, понад 240 зарядних станцій Bandera Power, більш як 270 тепловізорів та інших матеріальних цінностей за запитами військових.

Ще низку авто, дронів, а також мінігради, мобільні лазні та інші засоби придбали та передали позабюджетним коштом завдяки роботі представників міської влади, депутатів, силами окремих департаментів та комунальних підприємств, активній позиції освітянської спільноти та волонтерів в межах роботи Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу, який створений міською та обласною радами в березні 2022 року. Очолює штаб Володимир Гройсман.

Постійна підтримка для 36 військових частин

На сьогодні, як зазначає Вінницький міський голова Сергій Моргунов, місто надало різнопланової допомоги 50 військовим частинам, 36 з них – підтримують на постійній основі. Тобто ці підрозділи отримують допомогу не разово, а в міру потреб.

Крім автівок, тепловізорів, зарядних станцій, дронів та інших уже зазначених засобів, іноді від цих підрозділів можуть надходити запити на досить специфічне обладнання, яке не завжди можна закупити коштом бюджету ВМТГ, тому в таких випадках підрозділам надається пряма фінансова допомога у вигляді субвенцій.

«Окремі запити від оборонців надходять на закупівлю специфічного обладнання. В таких випадках, якщо ми не можемо придбати його самі через відкриті торги, то передаємо військовим частинам субвенції», – зазначає Сергій Моргунов.

Взимку передавали хімічні грілки, в теплу пору – сухі душі

Допомога ЗСУ різниться залежно від пори року. Так протягом січня – березня цього року ЗСУ отримали 11 тисяч хімічних грілок, які рятують від низьких температур. З приходом теплої погоди Вінниця відправила на передову 377 тисяч сухих душів.

В міру проходження тендерних процедур значно збільшилась кількість переданих ЗСУ дронів та автомобілів. Крім того, громада виділила кошти у вигляді субвенцій на придбання 5 паливозаправників для трьох військових частин та переобладнання ще одного для однієї з військових частин.

А в травні передали ЗСУ перше багі, яке виготовили силами вінницьких майстрів. Ще два багі передали Захисникам днями.

Розпочали виготовляти багі

Багі – це швидке та маневрене авто, на якому можна вивозити до трьох поранених військових за один раз з лінії бойового зіткнення. Вінницькі багі створюють спільними силами волонтерів та спеціалістів вінницьких комунальних підприємств в межах роботи Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу, розповідає заступник міського голови Микола Форманюк.

В багі переобладнують колишні комунальні авто. Загалом на сьогодні для цих цілей передані вже 4 транспортні засоби. Серед переваг багі – їхня маневреність та швидкість. Перший такий автомобіль наприкінці травня передали на запорізький напрямок. Військовослужбовець, який займався його доставкою на місце, зазначив, що насамперед в багі важко вцілити дроном, до того ж це не така дороговартісна ціль, щоб туди запускати дорогі дрони.

«Цей багі може розігнатися до 120 км і без проблем рухатися в умовах бездоріжжя. Треба розуміти, що передній край піддається артилерійським ударам, і дороги там розбиті вщент. А ця машина дуже легко долає перешкоди, на відміну від позашляховиків. Що найважливіше: на багі ми зможемо своєчасно евакуйовувати поранених бійців, за один раз тут розміститься до трьох сидячих та двох лежачих бійців з пораненнями. Крім цього, зможемо також доставляти боєприпаси та провізію», – сказав він.

Заступниця міського голови Галина Якубович додає, що таке авто силами майстрів вдалося вдосконалити, щоб воно було максимально ефективним у роботі на фронті.

«Чуємо від військових, що такий спецтранспорт на фронті необхідний, тому наші фахівці з комунальних підприємств будуть продовжувати вдосконалювати багі, щоб вони були максимально мобільними та зручними в польових умовах», – додала вона.

Депутатка Вінницької міської ради та координаторка Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу Антоніна Іващук додала, що команда Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу залучає всі можливі ресурси задля того, щоб підтримати наших військових, які обороняють українську землю від окупантів.

Про бюджет громади 2024

В річному вираженні, станом на 1 січня 2024 року, на пріоритет «Безпека і оборона» було передбачено майже 1 млрд грн. Безпосередньо на підтримку ЗСУ – близько 640 млн грн. Проте, як зазначають в департаменті фінансів міської ради, за результатами виконання бюджету планується збільшення цієї суми до понад 800 мільйонів.

Наприклад, на останній сесії міської ради, 31 травня, для ЗСУ уже передбачили додаткове фінансування у 22,5 мільйони гривень. З них, як повідомив очільник міста Сергій Моргунов, найбільше – 11,5 млн грн – направили на бригаду «Червона калина» Нацгвардії.

«Крім того, ми постійно реагуємо на запити військового госпіталю і спрямовуємо кошти цьому закладу для покращення умов реабілітації. Також продовжуємо фінансову підтримку Харківського національного університету внутрішніх справ, який релокований у Вінницю для покращення матеріально-технічної бази навчання майбутніх правоохоронців», – зазначив Сергій Моргунов.

За словами очільника міста, із загальної суми коштів, спрямованої для підтримки Сил безпеки та оборони з початку року направили 198,1 млн грн на придбання автомобілів, дронів, коптерів і тепловізорів. 149,9 млн грн – це допомога у вигляді субвенцій.

«Це якраз кошти на те, що ми не можемо самостійно згідно з бюджетним кодексом придбати. Далі ми не будемо зупинятися. Все залежить, у першу чергу, від надходжень до нашого бюджету та стійкості економіки», – підкреслив міський голова. На наступну сесію міськради, 28 червня, планується чергове виділення допомоги нашим Захисникам та Захисницям.

А як в інших?

Станом на початок року, згідно з дослідженням ГО «Громадський контроль», Вінниця є лідером серед обласних центрів за часткою передбачених коштів на підтримку Сил оборони України. Частка Вінниці в підтримці ЗСУ складала 10% (у цифрах дійсних на початок року). За цим показником місто обігнало міста-мільйонники.

Більше у фактичному грошовому вираженні, за даними дослідження, заклали на підтримку ЗСУ зокрема такі міста-мільйонники: Львів – 1 млрд грн при загальному обсязі бюджету в 14,5 млрд грн та Київ – 2 млрд грн при бюджеті в близько 86 млрд грн.

Вінниця, як уже зазначалось, виділила безпосередньо на ЗСУ близько 640 млн при бюджеті у 6,3 млрд грн. Але загалом на пріоритет «Безпека та оборона» в бюджеті громади передбачили майже 1 млрд грн. Це третина коштів, які не входять до захищених статей.

Крім того, 816,3 млн грн – в бюджеті громади передбачено на пріоритет «Турбота». Ці кошти спрямовані на забезпечення соціальної підтримки Захисників та Захисниць України, членів їхніх сімей та родин загиблих, а також усіх вразливих верств населення.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin