Вінниця
19.07.2024
28.12° C
Вгору

Як кота привчити до лотка: дієві методи

Терпіння, увага та час – ключові інструменти для вирішення задачі, як привчити кішку до лотка або як привчити кота до туалету. Пропонуємо розібрати це завдання по кроках.

Як привчити кошеня до лотка?

Зазвичай котики навчаються ходити в туалет, слідуючи прикладу матері або котів, які вже проживають в будинку. Якщо ви взяли кошеня в дуже маленькому віці  – доведеться докласти зусиль аби навчити його цивілізовано ходити в туалет.

Для зовсім маленьких котиків на певний період можуть знадобитися й спеціальні пелюшки для тварин. Коли котик трішечки навчиться робити свої брудні справи саме на пелюшку її можна буде покласти у лоток з низькими бортиками. В такому випадку малюк не буде відчувати дискомфорту і буде справляти потреби саме там, де ви запланували. Для більш дорослих кошенят одразу ставте лоток з наповнювачем.

Застережемо: погрози, крики, застосування фізичної сили – не допоможуть. Будьте розсудливі і пам’ятайте, кіт повинен звикнути до вас, соціалізуватися та зрозуміти, що він тепер вдома, де його люблять.

Зазначимо, що єдиновірної відповіді на питання, коли привчати кошенят до лотка – немає. В ідеалі – одразу, як у вас з’явився пухнастий вихованець вдома.  Втім, все залежить від обставин і віку кота. Коли кошенята починають ходити в туалет? Певний період після народження, котики вивільняють вміст шлунку за допомогою кішки-матері, а коли починають вживати тверду їжу, а не тільки мамине молоко, копіюють поведінку матері, та йдуть у лоток.

Як кота привчити до лотка: прості рішення та дієві методи

Скільки разів кіт ходить в туалет?

 • У віці 1 місяця дефекація у котів відбувається до 6 разів на день, тоді як у більш старших – скорочується до 1-2 разів на добу.
 • У випадку сильного стресу (переїзд в новий будинок, подорожі, обстріли тощо) коти можуть не ходити в туалет добу.

Зазвичай, щоб навчити кота ходити на лоток, потрібен час, терпіння та уважність. Як тільки побачили, що котик готується зробити калюжу, шкребе підлогу, панікує, кричить, ретельно обнюхує поверхні – несіть чотирилапого швиденько на лоток. Малечу можна ставити в туалет одразу після того, як вони поїли та попили. В деяких випадках, слід показати, що робити в лоточку: взятки лапку кота в руку і провести по наповнювачу, захоплюючими рухами, наче він копає там ямку.

Щоб привчити котика до лотка, розміщуйте котячий туалет в затишному місці, це може бути ваша вбиральня. Ні в якому разі не ставте лоток біля їжі та води. Фізично здорові коти не ходять в туалет, там де їдять чи п’ють. За чистотою котячого лотка також доведеться слідкувати вам та вчасно прибирати купки.

Як кота привчити до лотка: прості рішення та дієві методи - фото 2

Якщо ви підібрали кота або кішку з вулиці і не знаєте, як привчити дорослого кота до лотка – запасайтесь терпінням. Іноді доведеться зачинятися з котом в приміщенні, де стоїть його лоток, щоб свою справу він зробив саме там, де потрібно.

Як у випадку з кошенятами так і з дорослими котами та кішками, прослідкуйте, щоб їх фекалії мали сформовану, не рідку і не занадто тверду форму. Якщо фекалії будуть рідкими чи сильно сухими – це може свідчити про захворювання шлунково-кишкового тракту, наявність гельмінтів тощо, тому похід до ветеринара не уникнути.

Часто, причиною, чому кіт пісяє не в лоток, може бути наявність сечокам’яної хвороби. Тому варто перевірити здоров’я пухнастика.

Чому кіт не ходить в лоток: причини

 1. Лоток занадто малий для великого котика або занадто великий для кошеняти;
 2. Часто замінюєте різновид наповнювача;
 3. Кіт перестає ходити на лоток через те, що ви невчасно міняєте туалет;
 4. Місце для розташування лотка лякає звіра;
 5. В лоток кота ходять інші коти або собаки, що живуть вдома.

Також серед причин, чому кіт перестав ходити на лоток, можуть бути хвороби та біль. Якщо кіт або кішка завжди справляли свої потреби в лотку, а потім різко перестали, прослідкуйте за їх поведінкою, можливо помітите й інші ознаки нетипової поведінки. Це сигналізуватиме про необхідність звернення по допомогу до лікаря.

Як кота привчити до лотка: прості рішення та дієві методи - фото 3

Як навчити кота ходити на унітаз?

 • Для початку, поставте лоток біля унітазу. Коли кіт звикне, що його туалет стоїть саме там, переставте лоток на невелике підвищення.
 • Після кожного засвоєного етапу, поступово, не поспішаючи, піднімайте лоток, кожного разу ставлячи його все вище і вище.
 • Коли кіт чи кішка навчаться спокійно застрибувати на висоту унітазу, поставте лоток з маленькою частиною наповнювача на унітаз. Привчити кота до унітазу справа зазвичай досить довготривала.
 • Через деякий час, коли застрибувати в лоток на унітазі для кота стане нормою, заберіть лоток. На обідок унітазу можна прикріпити картонне коло з невеликим отвором.
 • Дотримуйтесь правила: завжди відкриті двері до вбиральні, завжди готове сидіння для кота та відкрита кришка унітазу.
 • Якщо коту сподобається ходити на унітаз в туалет, згодом коло можна буде прибрати, адже він вже запам’ятав для чого він туди ходить і як потрібно себе поводити.
Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin