Вінниця
21.07.2024
20.82° C
Вгору

Понад 600 тисяч громадян України чекають на житло від держави

В Україні понад 600 тисяч людей десятками років чекають на отримання квартири від держави.

Про це під час брифінгу розповіла очільниця комітету Верховної ради з питань органів державної влади, місцевого самоврядування та містобудування Олена Шуляк.

Сьогодні понад 600 тисяч наших громадян стоять у чергах на отримання житла. Вони стоять десятиріччями, але черга не рухається. На жаль, в Україні діє Житловий кодекс, прийнятий ще в 1983 році, і близько 90% прописаних у його нормі сьогодні не працюють. Щоб вирішити це і низку інших питань, нам потрібно переглянути все законодавче поле щодо того, як має формуватися житлова політика“, — сказала нардепка.

Шуляк підкреслила, що повномасштабне вторгнення та євроінтеграційний процес, який розпочався на тлі війни, лише посилює актуальність питань житлової політики.

Нардепка додала, що ухваливши програму Ukraine Facility, Україна взяла зобов`язалась розробити національну житлову стратегію та ухвалити відповідне законодавство.

За її словами, Міністерство відновлення вже готує законопроєкт про запровадження нових принципів житлової політики. Уже відбулися перші консультації, до яких залучили представників місцевої влади, внутрішньо переміщених осіб, ветеранських громад та багатьох інших соціальних груп.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin