Вінниця
21.07.2024
20.82° C
Вгору

Які ключові рішення прийняла міська рада у червні?

Низка рішень, спрямованих на підтримку Збройних Сил України, нові механізми допомоги бізнесу в умовах блекауту, затвердження Програми безбар’єрного розвитку та багато іншого.

Цієї п’ятниці, 28 червня, депутати зібралися на черговій сесії Вінницької міської ради, щоб розглянути та затвердити важливі рішення для нашої громади.

Безпека та оборона

Засідання 47-ої сесії традиційно розпочали з рішень, пов’язаних з підтримкою українських військових. Так, на пріоритет безпека та оборона цього разу передбачили 24 млн грн у вигляді субвенції державному бюджету на підтримку силового блоку та зміцнення безпекових заходів.

Ще близько 200 млн грн планують спрямувати на закупівлю військових облігацій, які підсилять обороноздатність країни в умовах війни.

Фінансові питання, які стосуються допомоги нашим оборонцям, а також створення умов для ефективного захисту населення від диверсій, кримінальних небезпек та інших правопорушень, за словами Вінницького міського голови Сергія Моргунова, передбачають направлення субвенції в сумі 24 млн грн.

«Кошти підуть на потреби підрозділів Сил безпеки та оборони, в тому числі для підтримки однієї з військових частин та госпіталю. Загалом, якщо говорити про підтримку наших Збройних Сил, то хочу наголосити, що ми вже направили на армію понад 400 млн грн. Ви пам’ятаєте, що при формуванні бюджету ми передбачили на підтримку військових 640 млн, але думаємо, якщо будуть нормальні надходження до бюджету, то збільшимо цю суму до 800 млн, а загалом на пріоритет “Безпека та оборона” плануємо спрямувати до 1 млрд грн», – наголосив Сергій Моргунов.

Також додаткові видатки передбачили на виконання важливих завдань за пріоритетами «Стійкість» та «Турбота».

Енергетична стійкість

Важливим рішенням сесії, яке підсилить нашу енергонезалежність, стало розширення Порядку компенсації за встановлене обладнання для генерації ВДЕ і на великий бізнес. Втім це не всі зміни, адже тепер міська влада робитиме акцент і на накопиченні електроенергії за рахунок акамуляторних батарей.

Це простимулює бізнес до ще активнішого “зеленого” переходу, який необхідний в умовах відключень світла:

«Це рішення ми приймаємо на прохання бізнесу. Ми були на підприємстві “АгранаФрут” та обговорювали це питання. Компенсації за встановлене обладнання для виробництва електроенергії з ВДЕ, яка діяла на мікро-, малий та середній бізнес недостатньо для того, щоб ефективно працювали ще й великі підприємства. Тому ми додаємо такий компонент, як компенсація за встановлення акумуляторних батарей. Під час блекауту це дасть можливість оперативно реагувати виробництву, а це збереження та створення нових робочих місць та підсилення економіки України та нашої територіальної громади, а також таке рішення відповідає Зеленому курсу і допоможе підсилити нашу енергонезалежність», – сказав Сергій Моргунов.

Детальніше про зміни в Порядку та суми компенсацій можна прочитати тут.

Генератор з Вінниці для прифронтової Балаклії

Місто, що близько пів року перебувало під російською окупацією, наразі дуже потребує обладнання, яке забезпечить мешканців Балаклії водопостачанням. Ситуація там – критична, говорить Сергій Моргунов. Тому Вінниця передає жителям Харківщини генератор потужністю 28 кВт (35 кВа).

«Ми неодноразово уже допомагали Балаклії, але вони знову потерпають від ворожих атак, через що у них досить складна ситуація з енергозабезпеченням. Тому ми зобов’язані допомогти нашій дружній громаді, адже з урахуванням її близькості до фронту там набагато важче підтримувати роботу критичної інфраструктури», – додав міський голова.

Покращення автобусних перевезень

КП «Вінницька транспортна компанія» придбає шість низькопідлогових автобусів з пандусами, якими зручно користуватись людям на кріслах колісних.

«Цим рішенням погоджуємо придбання міських автобусів комунальним підприємством “Вінницька транспортна компанія”. Ці автобуси на газу, шість штук. Нам вони потрібні з двох причин: перша – це те, що на сьогодні в нас є потреба в такому виді транспорту, адже деякі одиниці вже застарілі, деякі – ми передавали іншим громадам, інші були “мобілізовані” і відправлені на військові потреби. Друге. Враховуючи довготривалі відключення електроенергії, автобуси будуть суттєвим підсиленням маршрутної мережі та її спроможності», – зазначив Вінницький міський голова Сергій Моргунов під час чергового засідання сесії міської ради.

Безбар’єрність для всіх

Сьогодні у Вінниці також затвердили Програму розвитку безбар’єрного простору ВМТГ на 2024-2027 роки. Реалізація цього документу має велике значення для громади в умовах воєнного часу.

«Для нас цей напрям не новий. Наша команда приділяє інклюзії велику увагу останні двадцять років. І важливо, що результати відчувають люди. Це підтверджує й останнє загальноукраїнське муніципальне дослідження IRI, за результатами якого Вінниця на першому місці за доступністю для людей з інвалідністю. Зараз маємо посилити цю роботу. Адже повномасштабна війна поставила перед нами нові виклики. Тож ми розробили новий досить ґрунтовний документ, який враховує і сучасні обставини, і європейський досвід», – сказав Сергій Моргунов.

Він також додав, що основним завданням Програми є створення комфортних умов для всіх членів громади: на вулицях, у транспорті, у закладах освіти та культури, у центрах надання послуг тощо.

Переглянути онлайн-трансляцію засідання 47 сесії Вінницької міської ради можна на ютуб-каналі Вінницької міської ради та на фейсбук сторінці Вінницької міської ради.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin