Вінниця
19.05.2024
19.86° C
Вгору

Землю накрила найсильніша за роки магнітна буря, і це ще не кінець

У неділю, 24 березня, Землю накрила потужна магнітна буря. Сайт відстеження космічної погоди Spaceweather називає її найсильнішою за роки.

Так, повідомляється, що корональний викид маси (КВМ), випущений Сонцем, пробив пролом у магнітосфері Землі. В результаті планету накрила магнітна буря категорії G4 – найпотужніша з 2017 року.

На Сонці сталося два найсильніші спалахи всього за кілька годин
Дані порталу Meteoagent вказують на те, що на цьому справа не закінчилася. Обурення геомагнітного поля продовжуються і 25 березня, К-індекс перевищив 8 (24 березня К-індекс досяг 9). Продовжиться магнітна буря також 26 березня, К-індекс перевищить 5.

Meteoagent

Під час найсильніших магнітних бур на Землі спостерігаються полярні сяйва далеко за межами полярних широт. Існує можливість, що їх можна буде побачити і в Україні.

Магнітні бурі – це обурення геомагнітного поля Землі з різною тривалістю та інтенсивністю. Вони пов’язані із потоками заряджених частинок, які викидає Сонце. Магнітні бурі можуть викликати перебої в роботі зв’язку, а також впливати на самопочуття літніх та метеозалежних людей. Зокрема, вони можуть відчувати головний біль, запаморочення, нудоту, біль у суглобах, втому, безсоння.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin