Вінниця
14.06.2024
14.47° C
Вгору

Як не потрапити у пастку шахраїв, купуючи в інтернеті: ефективні поради

Онлайн-шопінг з кожним днем набирає все більшої популярності серед українських покупців, однак цей вид покупок приховує і чимало небезпек. Щоб не потрапити на гачок інтернет-шахраїв при здійсненні покупок онлайн, кіберполіція радить дотримуватися низки правил платіжної безпеки.

Зокрема:

  • Не переходьте за сумнівними посиланнями, надісланими на електронну пошту, в соцмережах або месенджерах. Зловмисники можуть візуально маскувати свої фішингові сайти під реальні. Тож перевірте URL-адресу магазину – зазвичай посилання шахрайських сайтів трохи відрізняється від адреси реального майданчика. Також сайт має підтримувати безпечний протокол https (вказується на початку URL-адреси).
  • Не вводьте дані банківських карток на сумнівних сайтах. Якщо онлайн-магазин вам невідомий, не поспішайте одразу оплачувати покупку. Перевірте продавця, наприклад, почитавши відгуки про нього. До того ж більшість продавців дозволяють здійснити післяплату, коли товар надійде до поштового відділення. Там ви зможете перевірити замовлення та оплатити, якщо воно вас влаштовує.
  • Не повідомляйте стороннім особам телефоном або через месенджери реквізити банківських карток, коди підтверджень від банку та баланси на ваших рахунках. Ця інформація разом з номером телефону та ім’ям і прізвищем дозволить зловмисникам отримати доступ до вашого інтернет-банкінгу і викрасти гроші з рахунків.

Крім того, для оплати покупок в інтернеті правоохоронці рекомендують завести окрему банківську картку і поповнювати її під конкретні покупки.

Як зазначають поліцейські, також варто переконатися, що до ваших карток підключена технологія 3D Secure. Більшість банків підключають її до своїх продуктів за замовчуванням. Ця функція має на меті додаткову ідентифікацію власника картки, який здійснює купівлю чи переказ коштів, щоб зменшити ризик шахрайства по картці.

Але платежі з цією технологією має підтримувати і той інтернет-магазин, на якому ви робите покупку. Якщо онлайн-продавець не підтримує 3D Secure, тоді операція здійснюється в стандартному режимі без введення коду підтвердження.

Окрім цього, фахівці з кібербезпеки не рекомендують здійснювати оплату, вводячи реквізити платіжних карток, використовуючи публічний Wi-Fi. Зловмисники можуть отримати доступ до чутливої інформації, яка передається в мережі.

Ще одна небезпека полягає в тому, що шахраї можуть продавати вигаданий товар.

У цьому випадку їхнє головне завдання – отримати від вас часткову або повну оплату. Після цього зловмисники перестають виходити на зв’язок, а жертва залишається і без грошей, і без товару.

Відтак, правоохоронці рекомендують з обережністю ставитись до величезних знижок або пропозицій. Дослідіть ринок перед покупкою, щоб побачити вартість аналогічного товару в інших продавців і зрозуміти загальну цінову політику.

«Окремо нагадуємо, що перед здійсненням оплати ви можете безкоштовно перевірити сайт онлайн-магазину за допомогою сервісу Асоціації “ЄМА” CheckMyLink https://check.ema.com.ua/. Додаткову інформацію про правила платіжної безпеки можна дізнатися на сайті НБУ https://promo.bank.gov.ua/stopfraud/», – зазначають правоохоронці.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin