Вінниця
14.06.2024
13.5° C
Вгору

Як Вінниця зміцнює економічну стійкість завдяки сільському господарству?

Зелене сільське господарство – ще один напрямок, в якому активно розвивається Вінницька міська територіальна громада. Про врожайність, екологічні проєкти, згуртовану роботу фермерів та інструменти підтримки агропромислового комплексу, які реалізувала Вінницька міська рада торік, розповіли під час засідання виконавчого комітету.

Радник міського голови з питань агропромислового розвитку Олександр Закорченний звітував про хід виконання Програми розвитку аграрного сектору та забезпечення продовольчої безпеки Вінницької міської територіальної громади на 2023-2025 роки у 2023 році.

Секретар Вінницької міської ради Павло Яблонський зазначив, що ця Програма спрямована на зміцнення економічної стійкості і відповідає пріоритетам Вінницької міської ради на 2024 рік.

За словами Олександра Закорченного, на території ВМТГ у 2023 році господарську діяльність здійснювали 22 фермерських господарства, 13 сільськогосподарських підприємств та понад 9,5 тисяч особистих селянських господарств, які мали в обробітку близько 9,2 тис. га земель с/г призначення (із них: аграрії –70% (6648,2 тис. га), ОСГ – 30% (2595,0 тис. га)).

У звітному році аграрії найбільше посіяли кукурудзи на зерно (2335 га або 35,3% від загальної площі) та озимого ріпаку (1320 га або 20%). Сіяли також озиму пшеницю (1158 га, або 17,5%), озимий ячмінь – (80 га або 1,2%), сою – (872 га або 13,2%) та соняшник – (835 га або 12,6%). Також на 42,5 га вирощували овочі та картоплю.

“Отримали врожайність усіх зернових, технічних та овочевих культур в звітному році вищу, як за минулорічний показник, так і за нормативний. А саме: намолотили 22 тис. т зернових культур; 10 тис. т – технічних культур та зібрали 220 т. овочевих культур та картоплі”, – розповів Олександр Закорченний.

Окрім активної роботи на землі, у Вінницькій громаді розвивається і бджільництво. У нас налічено 61 пасічник, які утримують 3190 бджолиних сімей. За їх інформацією, обсяг виробленого меду у 2023 році склав понад 159,5 т в середньому з розрахунку 50 кг на 1 бджолосім’ю.

Тривала робота і з водним фондом громади: торік працювали 22 користувача водних об’єктів, а це 11 орендарів, 5 Спілок – риболовів та 6 Ініціативних груп «Чиста водойма», які були створені торік (по дві у Вінницьких Хуторах, Гавришівці та Писарівці). Всі вони обслуговують 20 із 60 визначених не інвестиційно привабливих ставків. Членами Ініціативних груп «Чиста водойма» стали жителі вулиць, чиї присадибні земельні ділянки прилягають до водних об’єктів.

Продуктивним 2023 рік став і в контексті співпраці з науковцями, бізнесом та громадськими організаціями. Так, торік було створено громадську організацію “Асоціація фермерів та приватних землевласників Вінницької міської територіальної громади”, членами якої стали 20 сільгоспвиробників, а також ГО «Вінницькі бджолярі» та ГО «Центр автентичних українських традицій “УСПІШНЕ СЕЛО», членкині якої будуть займатися відродженням та збереженням традицій і звичаїв українського народу, популяризацією і відтворенням давніх автентичних та унікальних народних художніх промислів, народної традиційної культури, розвитком сучасного сільського зеленого туризму та гостинності.

Минулого року Вінницька міська рада підписувала меморандуми про співпрацю з Інститутом кормів, новоствореними громадськими асоціаціями, ПТУ №14 смт. Вороновиця, Європейським кооперативним сімейним товариством «REGNUM KARPATES OROS», SCE міста Особлага, Моравія – Чеська Республіка задля реалізації проєктів, пов’язаних з дорадництвом, розширенням експортних можливостей та нарощення економічних потужностей.

Не менш важливою подією стала і презентація торгової марки “Вінницький фермер” – бренду, під яким буде реалізовуватись продукція від місцевих виробників. “У 2024 році плануємо розвивати аграрний сектор за допомогою різних інструментів підтримки, забезпечувати взаємодію Громадських організація, Асоціацій та Ініціативних груп, а також залучати кошти міжнародної технічної допомоги, зокрема грантові та кошти ЄС”, – поділився планами роботи на цей рік Олександр Закорченний.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin