Вінниця
14.06.2024
13.77° C
Вгору

Євросоюз додатково виділив 5 мільярдів євро на закупівлю зброї для України

Європейський Союз переглянув суму, виділену на закупівлю зброї Україні. Вона збільшена на 5 млрд євро.

Йдеться про так званий Європейський фонд миру. Він був започаткований ЄС для компенсації країнам-членам Союзу їхніх витрат на військову допомогу Україні.

Представники Бельгії, яка зараз головує в Євросоюзі, повідомили у соціальній мережі Х, що було ухвалено рішення про збільшення цього фонду на 5 млрд гривень. Це означає, що на цю суму додатково буде поставлено озброєння для ЗСУ.

Також повідомляється, що із цього фонду фінансується підготовка наших бійців натовськими фахівцями на території Євросоюзу.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вже подякував європейцям за виділення додаткових коштів. Зазначимо, що із пропозицією збільшити обсяг Європейського фонду миру раніше виступив голова європейської дипломатії Жозеп Боррель.

Однак сьогодні із Європи прийшли й погані новини. Угорщина, Люксембург та Мальта виступили проти надання Україні для закупівлі озброєнь доходів від заморожених активів Центробанку РФ. Нагадаємо, раніше з такою ініціативою виступила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн.

Держави мотивували свою позицію тим, що раніше ці кошти планувалося витратити на відновлення України. Змінити призначення грошей на більш насущне вони поки що відмовляються.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin