Вінниця
14.04.2024
21.66° C
Вгору

Неможливо без дозволу ТЦК: які послуги чоловіки не отримають без перебування на обліку

Зокрема, військово-облікові документи потрібно мати під час звернення до центру зайнятості та по медичну допомогу.

В Україні під час мобілізації чоловіки призовного віку можуть влаштуватися на роботу і навчання за умови наявності військово-облікових документів. Окрім того, є й інші послуги, якими чоловіки не можуть скористатися без попереднього візиту та узгодження в ТЦК.

Про це розповів керівник практики військового права ЮК “Приходько та партнери” Іван Колганов, повідомляє “РБК-Україна”.

Які послуги не отримають військовозобов’язані без візиту до ТЦК

Колганов розповів, що чоловікам призовного віку стає дедалі складніше реалізовувати свої права без згоди ТЦК. Так, військовозобов’язаний без військово-облікового документа не може влаштуватися на роботу та вступити на навчання.

Які є види військово-облікових документів

Для трьох категорій чоловіків призовного віку існують такі види військово-облікових документів:

  • для призовників – посвідчення про приписку до призовної дільниці;
  • для військовозобов’язаних – військовий квиток, тимчасове посвідчення;
  • для резервістів – військовий квиток.

“Треба звернути увагу, що приймати на роботу або зараховувати на навчання громадянина можна лише після підтвердження того, що він перебуває на військовому обліку. Також і щодо перетину державного кордону є обов’язкова вимога наявності військово-облікового документа“, – пояснив юрист.

Перевіряти всі документи про військовий облік під час приймання чоловіка на роботу зобов’язані і приватні, і державні установи та організації зобов’язані. В іншому разі роботодавцю загрожує штраф.

“У постанові Кабміну від 30 грудня 2022 року №1487 “Про порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних і резервістів” передбачено, що державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи й організації, навчальні заклади й установи охорони здоров’я повинні повідомляти правила військового обліку громадян під особистий підпис у разі прийому на роботу або на навчання”, – розповів Колганов.

Тож протягом тижня після прийому на роботу, навчання або звільнення, завершення навчання згадані установи повинні повідомити до ТЦК про зміну облікових даних призовників, військовозобов’язаних і резервістів.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin