Вінниця
23.06.2024
27° C
Вгору

У Вінниці знову на Замковій горі висадили квіткове панно у вигляді Герба України

Загалом для створення патріотичної інсталяції знадобилося близько 5 тисяч квітів. Це жовто-гарячі тагетіс та блакитні агератуми. Замкова гора – найвища точка міста, де знаходиться флагшток із найбільшим Прапором України, тому не випадково для квіткового тризуба минулого року обрали саме це місце. Він символізує нескореність та силу українського духу.

Від самого ранку 23 травня на Замковій горі кипіла робота. Працівниці МКП «Вінницязеленбуд» добирали квіточку до квіточки. Бережно, без поспіху, адже кожний кущик має бути на своєму місці.

Майстриня підприємства Алла Данілевська зізнається, створення квіткового Герба – велика честь і відповідальність.

«Це для нас дуже важливо і хочеться максимально вкласти у цю композицію душу, любов до України, шану до наших загиблих воїнів і, звичайно, любов до рідного краю, – каже майстриня. – Власне саме назва Замкової гори свідчить про її ландшафтну особливість – природний схил. Його добре видно і з дороги, і з прилеглих територій. А отже і вінничани, і гості міста зможуть милуватися квітковим панно та надихатися патріотичною красою».

За словами Алли Данілевської, тагетіси, які в народі називають чорнобривцями, й агератуми – невибагливі та не потребують надмірного догляду. Вони цвістимуть до пізньої осені.

«Минулої весни наші клумби, квітники, сквери прикрасили композиції у національних кольорах. Цьогоріч ми вирішили не відступати від цієї традиції. Чимало рослин виплекали у своїх оранжереях та теплицях. Наразі у багатьох куточках нашого міста ви вже можете побачити результат нашої праці. Зазвичай переважають жовто-блакитні орнаменти, але є й чимало, виконаних у кольорах вишиванки. Комусь квіткові панно, можливо, навіють спомин про мамин рушник, комусь – бабусину сорочку… Це символи українського народу. Переконані, сьогодні вони надзвичайно важливі, адже показують хто ми є і за що боремось», – зазначила очільниця МКП «Вінницязеленбуд» Тетяна Прибиш.

Додає, попри війну, Вінниця має залишатися містом із унікальними квітковими традиціями. Це також символ нашої незламності та сили духу.

«Вінничани пишаються своїм заквітчаним містом. Із року в рік засвідчують це під час Всеукраїнського опитування Міжнародним республіканським інститутом IRI Україна. Тож працюємо далі, щоб барвиста краса Вінниці ніколи не згасла!» – наголосила Тетяна Прибиш.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin