Вінниця
27.05.2024
12.35° C
Вгору

З Італії у Вінницю привезли карету “швидкої” для пологового будинку №1 – Павло Яблонський

Вінницька громада отримала повністю укомплектований усім необхідним автомобіль швидкої допомоги з Італії. Карету “швидкої” передають на баланс Вінницького міського клінічного пологового будинку №1. Ідею вдалося реалізувати завдяки спільним зусиллям Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу, депутатів Вінницької міської ради та благодійного фонду “Україна в наших серцях”.

“Швидка” оснащена всім необхідним обладнанням для транспортування вагітних та породіль, а також для реанімації та надання невідкладної допомоги жінок у критичному стані. За словами секретаря Вінницької міської ради Павла Яблонського, галузь охорони здоров’я завжди залишається пріоритетом для міської команди. Тому потрібно робити все необхідне задля того, щоб покращувати якість надання медпослуг всім тим, хто цього потребує.

“Це черговий результат співпраці Гуманітарного штабу з депутатським корпусом міської ради та благодійними фондами. Працівники першого пологового будинку дуже задоволені цією допомогою. Попри війну життя продовжується, діти народжуються. Тож цей автомобіль принесе користь для медичного закладу”, — сказав Павло Яблонський.

Надання якісної акушерсько-гінекологічної допомоги залежить наразі не лише від кадрового потенціалу, а й від забезпеченості необхідним обладнанням. На думку медичної директорки Вінницького міського клінічного пологового будинку №1 Олени Астахової, наявність такого потужного автомобіля — це прогресивний крок.

“Така машина необхідна для доставки пацієнтів з важким, ускладненим акушерським чи гінекологічним перебігом. Тут є все для того, щоб почати надавати допомогу вже в дорозі і доставити якнайшвидше до місця надання основної допомоги, тобто в пологовий”, — сказала Олена Астахова.

Задоволені реакцією на автомобіль депутати Вінницької міської ради Олександр Педорченко та Микола Яременко. Вони долучилися до ініціативи та передали її лікарям.

“Міська рада на чолі з Сергієм Моргуновим реалізувала потребу першого пологового будинку та передала автомобіль. Павло Васильович підтримав цю ідею. Ми за власний кошт купили цей автомобіль і передали його нашій громаді. Це вже не перша автівка, яку ми купуємо : були й броньовики для фронту, і джипи, і пікапи”, — розповів Олександр Педорченко.

“Це дуже важливо для лікарні. Бачимо емоції лікарів і розуміємо, що ця автівка дуже їм потрібна. Нам приємно, що спільними зусиллями змогли її передати ”, — додав Микола Яременко.

Швидка, до речі, приїхала з Італії не пустою. Крім обладнання, в машині були також необхідні засоби для дезінфекції та одяг для лікарів. Ці речі передали переселенки з України, які нині мешкають в Італії. Про це розповідає Армен Мовсесян, директор благодійного фонду “Україна в наших серцях”.

“Машину допомогли знайти та оформити мої батьки, які проживають в Італії. Це вже четверта карета “швидкої”, яку ми привезли. Ця автівка з регіону Тревізо, 2011 року випуску. Ми також завантажили сюди гуманітарку – антисептики. А дівчата українки, які переїхали в Італію, передали вінницьким лікарям крокси, халати”, — сказав Армен Мовсесян.

Директор Вінницького міського пологового будинку №1 Олександр Банах розповідає, що раніше на базі закладу не було автомобіля, призначеного для транспортування пацієнтів.

“Я хочу подякувати Гуманітарному штабу та благодійному фонду, який доставив цю машину нам. Раніше в разі потреби використовували служби екстреної медичної допомоги, а тепер така необхідність відпала і ми будемо працювати на власній кареті “швидкої”. Крім транспортування пацієнтів, будемо залучати перевезення консультантів, яких потребують наші хворі і також розглядаємо варіант транспортування вагітних на пологи – тих жінок, які стоять в нас на обліку”, — додав Олександр Банах.

За рік роботи Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу вдалося реалізувати кілька проєктів різного спрямування. Зокрема, допомогу адресували військовим, переселенцям, деокупованим містам тощо. Крім того, вдалося підтримати не лише медичні заклади Вінниці, а й лікарні інших міст — Харків, Херсон, Балаклія, Чернігів.

Штаб був заснований у березні 2022 року за спільної ініціативи міського голови Сергія Моргунова та голови Вінницької обласної ради Вячеслава Соколового. Очолити роботу Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу погодився Володимир Гройсман.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin