Вінниця
06.12.2023
-1.52° C
Вгору

Вінничанину Віктору Матвіїшену присвоєно найвище шахове звання – міжнародний гросмейстер

Звання міжнародного гросмейстера Віктору Матвіїшену – вихованцю дитячо-юнацької спортивної школи № 6 присвоєно Міжнародною Федерацією шахів (ФІДЕ) за вагомі досягнення у спорті.

Віктор вже четвертий гросмейстер із Вінниці. Раніше таке високе звання отримали Сергій Федорчук, Ілля Нижник і Юлія Швайгер. Всі вони – вихованці Вінницької шахової школи №6.

До найвищого титулу, якого може досягти шахіст – міжнародного гросмейстера, Віктор почав крокувати із шести років.

Він захищав кольори збірної України на юнацьких чемпіонатах Європи та юнацьких чемпіонатах світу з шахів у різних вікових категоріях.

У 2012 році на чемпіонаті Європи серед однолітків до 10 років виборов срібну нагороду. Згодом два роки поспіль у 2013 та 2014 на чемпіонаті Європи із шахів у віковій групі U-12, завойовував найвищий титул чемпіона. А у 2017 році отримав звання міжнародний майстер.

На чемпіонаті світу з шахів 2018 року в Греції став срібним призером турніру у віковій групі U-16. Також представляв Україну на шаховій Олімпіаді у віковій категорії U-16 у 2014 та 2018 роках.

Також Віктор Матвіїшен у 2016 році встановив своєрідний рекорд перемог у юнацьких чемпіонатах України з шахів у віковій категорії U-16 у класичних шахах, швидких шахах та блискавичних шахах.

У 2020 році Віктор став бронзовим призером чемпіонату України з швидких шахів серед чоловіків. Також він є багаторазовим стипендіатом міського голови.

Його головний тренер – викладач та директор Вінницької шахової школи № 6 Микола Боднар, перший тренер – Валентин Чекай.

«Міська дитячо-юнацька спортивна школа № 6 – одна з найкращих в Україні. Пріоритетне завдання дня нас – це виховання та розвиток інтелектуальних здібностей учнів, щоб вони надалі демонстрували свої досягнення на міжнародному рівні та славили нашу державу», – зазначає директор Вінницької міської дитячо-юнацької спортивної школи № 6 Микола Боднар.

Також він додав, що у 20-річного спортсмена попереду ще багато перемог, адже він має величезний потенціал.

«Ми раді вітати у шаховій родині ще одного гросмейстера, пишаємося нашими вихованцями. За нашими дітьми майбутнє», – говорить голова комітету по фізичній культурі та спорту Вінницької міської ради Сергій Краєвський.

Фото: Вінницька міська рада

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin