Вінниця
20.04.2024
2.63° C
Вгору

В Україні заборонили виселяти з тимчасового житла ВПО із вразливих груп на час війни

Кабінет міністрів скасував терміни проживання в тимчасовому помешканні для внутрішніх переселенців, що належать до вразливих категорій, пише Суспільне.

Про це йдеться в повідомленні уряду.

Кабмін 29 березня вніс зміни до Порядку формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб, затвердженого Постановою КМУ від 29 квітня 2022 року № 495. Проєкт змін розробило Мінреінтеграції.

Як пояснює уряд, постанова має на меті надати деяким категоріям ВПО додаткові гарантії, що їх не зможуть примусово виселити із тимчасового житла на час дії воєнного стану та протягом 6 місяців після його припинення або скасування.

Таким чином, на внутрішніх переселенців, які належать до вразливих категорій громадян, не буде поширюватись обмеження щодо терміну проживання, яке передбачене абзацом восьмим частини 1 статті 9 Закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб”.

В уряді наголосила, що такі зміни спрямовані на посилення гарантій правового та соціального захисту внутрішньо переміщених осіб.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin