Вінниця
19.05.2024
18.91° C
Вгору

Мобілізація з 1 квітня: кому з українців першочергово видаватимуть повістки

В Україні продовжується мобілізація, яку планують посилити. Верховна Рада підтримала у першому читанні відповідний законопроєкт №10449.

Чоловікам масово видають повістки. Мобілізації підлягають військовозобов’язані українці 27-60 років, які не мають обмежень щодо здоров’я. Призвати можуть і тих, кого раніше військово-лікарська комісія визнала обмежено придатними. Депутати планують прибрати цей статус й залишити лише дві категорії громадян: придатні та непридатні до служби у ЗСУ. Якщо законопроєкт ухвалять, такі особи мають повторно пройти ВЛК – протягом дев’яти місяців.

Що стосується жінок, то вони стають на облік лише за наявності медичної чи фармацевтичної освіти. Для них служба в армії не обов’язкова. Українки захищають батьківщину добровільно.

Нардепи розглядають обмеження призову серед студентів. Відомо, що багато чоловіків різко кинулися вчитися, щоб отримати відстрочку. Очікується, що її заберуть у тих, хто навчається на заочній чи дистанційній формі, а також здобуває другу чи третю вищу освіту. Служити можуть відправити й аспірантів, які навчаються за контрактом.

Призвати до армії у квітні не можуть здобувачів вищої освіти, які навчаються на денній чи дуальній формі. Також – педагогів та наукових співробітників, які працевлаштовані не менш як на 0,75 ставки. Мобілізація не торкнеться чоловіків з інвалідністю.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin