Вінниця
06.12.2023
-1.52° C
Вгору

У Вінниці затвердили Програму розвитку аграрного сектору та забезпечення продовольчої безпеки Вінницької міської територіальної громади на 2023-2025 роки – рішення виконкому

1 грудня виконком Вінницької міської ради затвердив Програму розвитку аграрного сектору та забезпечення продовольчої безпеки Вінницької міської територіальної громади на 2023-2025 роки. Ця програма створена задля стабільного забезпечення населення якісною та безпечною сільськогосподарською продукцією від власного виробника.

«Всім відомо, що аграрний сектор — одна з найважливіших галузей економіки, оскільки забезпечує продовольчу, економічну та екологічну безпеку і незалежність нашої держави, забезпечуючи чималу частку населення робочими місцями, — каже радник міського голови з питань агропромислового розвитку Олександр Закорченний. — Програма розвитку аграрного сектору нашої територіальної громади на найближчі три роки має на меті впровадити нові кроки, які забезпечать населення якісною продукцією від власного виробника та збільшить обсяги виробництва».

Пріоритетними завданнями Програми є забезпечення розвитку галузі землеробства та глибокої переробки сільськогосподарської продукції. А також зростання органічного виробництва, тваринництва, у тому числі ставкового рибництва та бджільництва на території громади.

Крім того Програма передбачає розвиток особистих селянських господарств, впровадження дорадчих послуг на території громади, удосконалення інфраструктури аграрного ринку, залучення інвестицій та заходи з підтримки суб’єктів господарювання аграрного сектору громади.

За словами Вінницького міського голови Сергія Моргунова, розвиток аграрного сектору зараз – це внесок в майбутнє громади.

«Враховуючи специфіку нашого міста до приєднання сільських територій, аграрна тема для нас нова, адже сільським господарством ми ще не займалися. За великим рахунком, зараз ми намагаємося систематизувати цю роботу в кількох напрямах. Насамперед, приєднані території не повинні відчувати себе без уваги, а в основі своїй йдеться про виробництво на землі. Ми маємо надію, що передбачимо всі нюанси і зможемо допомогти їм за рахунок бюджету ВМТГ. Важливо також реалізувати всі плани, передбачені Програмою. Хоча, зрозуміло, що це буде непросто. Ми готові комунікувати з малим та середнім бізнесом на цих територіях. Дуже важливо також налаштувати переробку сільської продукції – це додана вартість для економіки країни, для міста це важливо зокрема. Також потрібно налагодити тісну співпрацю з Агрокластером та АгроХабом – це необхідно з погляду наукових підходів, налагодження органічної переробки сільськогосподарської продукції. Паралельно потрібно консультуватися та налагоджувати партнерські відносини з компанією “Юпаркс”, яка стала керуючою Вінницьким індустріальним парком, адже вони “заточені” на переробку», — сказав Сергій Моргунов.

Варто також зазначити, що Програма розвитку аграрного сектору та забезпечення продовольчої безпеки Вінницької міської територіальної громади на 2023-2025 роки відповідає цілям “Стратегії розвитку ВМТГ до 2030 року – Стратегії 3.0”.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin