Наверх

Вже з понеділка деяких працівників відсторонятимуть від роботи без збереження зарплати

З восьмого листопада набуде чинності Наказ МОЗ, який передбачає, що працівників центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів, місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів і закладів освіти, які не отримали хоча б однієї дози вакцини, відсторонятимуть від роботи без збереження зарплати до моменту отримання щеплення. Варто зазначити, що звільняти не мають права.

 

Міністерство охорони здоров’я роз’яснило механізм відсторонення від роботи.

 

Не можуть бути відстороненими від роботи працівники, які мають протипоказання до вакцинації та надали відповідний медичний висновок, виданий закладом охорони здоров’я. Довідку про протипокази можна буде взяти у сімейного лікаря не раніше восьмого листопада.

 

Важливо, що людина може вакцинуватись іншою вакциною, якщо має постійне абсолютне протипоказання до конкретної вакцини. Якщо протипоказання тимчасове – вона може щепитись після того, як термін протипоказу завершиться.

 

Працівники, які отримали хоча б одну дозу вакцини від ковіду не можуть бути відстороненими від роботи, оскільки в цьому випадку вже не йдеться про ухилення або відмову від вакцинації.

 

Для відсторонення від роботи працівника, який ухиляється або відмовляється робити щеплення, керівник підприємства має проінформувати працівників про правові наслідки у випадку його відмови або ухилення від обов’язкового щеплення та скласти відповідний акт.

 

На керівника підприємства покладається контроль за проведенням обов’язкових профілактичних щеплень проти COVID-19 серед працівників та відсторонення від роботи тих, хто не вакцинувався.

 

Відсторонення відбувається шляхом видання наказу або розпорядження керівника з обов’язковим доведенням його до відома особам, які відсторонюються.

 

Важливо, що звільняти працівника через відсутність щеплення незаконно. Для цього відсутні правові підстави.

 

Як тільки працівник отримав принаймні одне щеплення проти COVID-19, то підстав для продовження його відсторонення від роботи немає і він має бути допущений до роботи.

 

Якщо під час перевірки уповноваженого органу виявиться, що на підприємстві працюють особи, які ухиляються або відмовляються від щеплення, у такому випадку йдеться про порушення статті 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення правил щодо карантину людей».

 

Відповідальність за порушення вказаної статті для посадової особи складає від 34 тисяч гривень.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin