Вінниця
26.02.2024
10.26° C
Вгору

Українцям спростять в’їзд до Євросоюзу з 12 лютого

Українцям спростять в’їзд до Євросоюзу. Про це повідомив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков. Нові правила діятимуть з 12 лютого.

Стало відомо про зміну процедури виїзду за кордон українців рейсовими автобусами. У них з’явиться можливість швидше доїжджати до Польщі та інших країн ЄС. Так, з понеділка всі автобуси з України перетинатимуть кордон за попереднім записом у системі “єЧерга”. Реєстрація дозволить простіше перетинати кордон.

Олександр Кубраков повідомив, що масштабування проекту є частиною послідовної роботи щодо реформування сфери міжнародних пасажирських перевезень, де головним є комфорт пасажира.

Нагадаємо, що “єЧерга” працює на 8 пунктах пропуску та частина транспорту з серпня 2023 року виїжджає з України за попереднім записом. Проте з 12 лютого кількість таких ПП збільшиться до 29. Цей принцип покладено у роботу нових пунктів на українсько-польському кордоні.

Онлайн черга діє для рейсових автобусів на пунктах пропуску:

  • Рава-Руська;
  • Шегіні;
  • Ягодин;
  • Устилуг;
  • Кракоєць.

З понеділка процедура проїзду за попередньою реєстрацією використовуватиметься в Угринові, Смільниці та Грушеві. За словами Кубракова, зміни допоможуть уникнути черг на кордоні та рейсові автобуси ходитимуть за графіком.

На даний момент ключове завдання проаналізувати навантаження на кордоні та верифікувати виконання автобусних маршрутів. Потім на підставі актуальної мережі маршрутів кожному автобусу запропонують тимчасовий проміжок для перетину кордону – певний слот.

Відомо, що чоловікам заборонено перетинати кордон за умов повномасштабної війни, проте є винятки.

Заборонити виїжджати з України можуть і жінкам. Серед найпоширеніших причин:

  • відсутність належних документів на перетин кордону;
  • доручення компетентних держорганів, які направляють Державній прикордонній службі;
  • судові рішення.

За даними прикордонників, минулого року у виїзді з різних причин відмовили понад 40 тисячам українців.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin