Вінниця
05.02.2023
-3.72° C
Наверх

Фахівці обласної психоневрологічної лікарні ім. акад. О. І. Ющенка готові надати професійну допомогу громадянам

Вам сняться одні й ті ж самі сни?

Ви часто відчуваєте тривожність?

Страждаєте безсонням?

Якщо ви відповіли хоча б на одне з цих питання – “Так”, вам варто задуматися про похід до психолога.

Війна вплинула на кожного українця, і кожен із нас травмований нею по-різному. Хтось з цими викликами справляється добре, а комусь потрібна допомога професіоналів.

Професійну допомогу готові надати в обласній клінічній психоневрологічній лікарні ім. акад. О. І. Ющенка. У поліклінічному відділенні з денним стаціонаром працює команда професіоналів над такими порушеннями:

  • Психосоматичні розлади;
  • Депресії;
  • Панічні атаки;
  • Тривожні розлади;
  • Розлади сну та харчової поведінки;
  • Розлади адаптації, в тому числі посттравматичний стресовий розлад;
  • Розлади особистості та поведінки;
  • Шизофренія та шизотиповий розлад;
  • Когнітивні порушення при органічних ураженнях головного мозку.

З пацієнтами працюють психологи й психіатри. Серед психологів центру Діана Мандебура. Вона здебільшого надає допомогу пацієнтам із посттравматичним стресовим розладом. До неї звертаються – військові, ВПО та вінничани.

“Якщо раніше серед військових були пацієнти старшого віку, то зараз це мої однолітки, а то й молодші. Ми можемо знаходити багато спільних інтересів і тоді процес налагодження контакту є простішим. На жаль, у них часто симптоми ПТСР ускладнюються наслідками контузії. В мене є пацієнти, які уже показують гарні результати завдяки нашій терапії”, – розповідає Діана Мандебура.

Підхід у лікуванні до кожного індивідуальний. Немає одного “універсального” правила для всіх. Лікарка наголошує, що не варто повністю забувати про те, що в країні йде війна.

«Переживання, так як і сум, страх, тривога, розпач – це нормальна реакція на ненормальні обставини. Відстрочені переживання горя можуть бути більш важкими аніж проживання в моменті. При цьому не варто забувати про турботу про себе. «Одна свічка може запалити тисячу», проте для цього вона має сама горіти. Слухайте себе і своє тіло, воно вміє підказувати, що доречно, а що ні. Не доводьте себе до крайньої точки виснаження, коли вже немає сил встати з ліжка й поїсти. Любите якийсь спорт, йогу наприклад, – займіться нею. Хочете зібратися з родиною – зберіться якщо є така можливість, наповніться енергією, дбайте про себе, про своє фізичне та ментальне здоров’я,і тоді можна бути більш помічним для себе та оточуючих. Робіть те, що вас наповнює енергією, і варто пам’ятати що здоров’я і якість життя кожного є дуже важливим», – наголошує психолог Діана Мандебура.

Як можна звернутися на прийом до психологів чи психіатрів обласної клінічної психоневрологічної лікарні ім. акад. О. І. Ющенка.

Зателефонуйте за номером:

0-800-219-319 (безкоштовно з мобільного),

(0432) 50-79-19

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin