Вінниця
04.05.2024
9.27° C
Вгору

На найдовшій автотрасі України з’явилася інноваційна система – WIM-комплекс

На Хмельниччині на найдовшій автотрасі в Україні встановили новий WIM-комплекс. Ця система здатна автоматично фіксувати порушення габаритно-вагових норм вантажного транспорту. Про це розповіли на сайті Державної служби України з безпеки на транспорті.

Що таке WIM-комплекс

WIM (Weight in Motion) є інноваційною системою комплексного збирання інформації про вантажні транспортні засоби. Вона враховує дані про швидкість та вагу окремих осей автомобілів.

WIM-комплекс здатний збирати інформацію про вантажні транспортні засоби, поки вони перебувають у русі. Фіксація порушень відбувається автоматично.

Метою роботи цієї системи є моніторинг дорожнього руху, фіксація порушень та передача показників співробітникам Укртрансбезпеки. Після виявлення порушень на перевізників накладатимуть штрафи.

Система WIN проводить моніторинг ваги транспортних засобів у русі цілодобово. Цей комплекс неможливо оминути, оскільки він займає всю ширину дороги.

Комплекс Weight in Motion складається з великої кількості датчиків, які монтуються у дорожнє покриття. Також над землею розташовані камери для автоматичного розпізнавання номерних знаків та лазерні сканери.

Де встановлено новий WIM-комплекс

З 22 квітня новий WIM-комплекс з’явився на Хмельниччині. Він розташований на автодорозі М-30, км 331+588.

Встановлений на автодорозі М-30 у Хмельницькій області WIM-комплекс належить до класу 85. Це високошвидкісна система моніторингу ваги вантажівок, яка здатна швидко зчитувати та аналізувати дані транспортних засобів, доки вони перебувають у русі.

Загалом в Україні працюють 52 WIM-комплекси. Вони розміщені у різних регіонах нашої країни.

Перший WIM-комплекс було встановлено в Україні за п’ять місяців до початку повномасштабної війни. Такі системи добре зарекомендували себе у виявленні порушень серед перевізників.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin